Bugun...
ESKİ DP’LİLERDEN KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU
Tarih: 29-12-2017 10:10:00 + -ESKİ DP’LİLERDEN KILIÇDAROĞLU'NA SUÇ DUYURUSU

   Demokrat Parti eski İl Başkanı Salih İlhan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte 2010 yılında ülke demokrasisinin yükselmesi amacıyla yaptıkları sivil inisiyatif çalışması üzerinden ortaya atılan iddialar nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.
   Salih İlhan Kayseri Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında 2010 yılında yapılan Anayasa değişikliği referandumu öncesi çalışmaları anlatarak bu çalışmalarda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendilerine refakat ettiğini söyledi. Çalışmalarda bağımsızlık ve sivil inisiyatif karakterinin bozulmamasına özen gösterildiğini ve kendi imkanlarının kullanıldığını kaydeden İlhan, “Bir süredir İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile 12 Eylül 2010 referandumunda ülkemiz demokrasisinin yükselmesi amacıyla yapmış olduğumuz sivil inisiyatif çalışması üzerinden bizler hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla yapılmakta olduğu anlaşılan ve tüm grup başkanvekilleri tarafından ortaya atılan FETÖ kaynaklı olduğu çok açık olan hayadan uzak, iftiralara dayalı bir FETÖ kampanyası ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayız. Süleyman Soylu ise bu toplantılarda bizlere refakat etmiş, arkadaşlarımızın kendi illerinde organize ettiği toplantılara katılmıştır” ifadelerini kullandı.
   Demokrasi Buluşmaları isimli çalışmaları hakkında iddialarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Tezcan, Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç hakkında suç duyurusunda bulunduklarını belirten Salih İlhan, “Bu iftiranın bir FETÖ projesi ve saldırısı odluğu çok açıktır. Kemal Kılıçdaroğlu’nun izah etmekten kaçındığı, izah edemediği Fethullahçı Terör Örgütü ile ilişkilerini ortaya koyan bir takım başlıklar artık sıklıkla gündeme gelmektedir. Kumpas sonrası genel başkan olan Kılıçdaroğlu artık köşeye sıkışmaya başlamıştır. 15 Temmuz kanlı hain darbe girişiminde başarılı olamayan FETÖ, yerli işbirlikçileriyle ‘kontrollü darbe’ söylemiyle birlikte iftira, kumpas, komplo faaliyetlerine devam etmektedir. ‘Demokrasi buluşmaları’ isimli sivil insiyatif çalışmamızla ilgili iftiralar da bu faaliyetler kapsamında yapılmaktadır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve bu tezgahın sözcüleri Bülent Tezcan, Özgür Özel, Engin Altay ve Engin Özkoç hakkında iftira ve FETÖ terör örgütüne iltisaki nedeniyle suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.
   İHA

 
Bu haber 372 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR