Bugun...
EŞİ İLE UYGUNSUZ YAKALADIĞI HÂKİMİ BIÇAKLAYAN SANIĞA 3 YIL 9 AY HAPİS
Tarih: 29-12-2017 10:08:00 + -EŞİ İLE UYGUNSUZ YAKALADIĞI HÂKİMİ BIÇAKLAYAN SANIĞA 3 YIL 9 AY HAPİS

            hâkim: “boks sporu ile ilgilendiğim için 19 yumruk darbesinden kaçtım”

   Boşanmak üzere olan yabancı uyruklu bir kadın ile uygunsuz yakaladığı iddiasıyla Aile Mahkemesi hâkimini bıçaklayan sanığa ‘kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
   5. Aile Mahkemesi hakimi V.Ö., boşanmak üzere olan yabancı uyruklu kadın Anna Ç. ile E.Ç.’nin davasına baktığı sırada iddiaya göre, kadın ile yakınlık kurdu. Boşanma davasında hakim V.Ö., koca E.Ç.’ye evden uzaklaştırma ve tedbir nafakası ödeme kararı verdi. Daha sonra hakim ile kadın arasında SMS ile görüşmeler sıklaştı. Karısı ile boşanacak olan harita teknisyeni E.Ç., olay günü 21 Eylül’de iddiaya göre Fuar yakınlarında bir parkta buluşan hakim V.Ö. ile Anna Ç.’yi uygunsuz vaziyette yakaladı. E.Ç. hakim V.Ö.’yü bıçakla yaraladı. Özel bir hastanede tedavi gören V.Ö., bir süre sonra taburcu oldu. Olayın ardından Hakim ve Savcılar Kurulu’na şikayet edilen hakim V.Ö., önce Diyarbakır’a sürgün gönderildi. HSK tarafından görevlendirilen bir müfettiş V.Ö. ile dosyayı hazırladı ve sunulan raporun ardından HSK 2. Dairesi’nin hakim V.Ö. hakkında “mesleğin şeref ve onurunu, memuriyet nüfuz ve itibarını bozacak nitelikte kusurlu ve uygunsuz hareket ve ilişkiler içerisinde olduğu” gerekçesiyle görevden uzaklaştırma kararı verdi. Hakim V.Ö.’yü bıçaklayan E.Ç. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 28 Kasım’da görülen davanın ilk celsesinde E.Ç. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
   Kayseri 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık E.Ç. ile avukatı hazır bulunurken, mağdur V.Ö. ise duruşmaya katılmadı.
   Celse arasında 25 Aralık’ta ifade veren mağdur hâkim V.Ö.’nün ifadesinde 5. Aile Mahkemesi’nin uzun süre hâkimin olmaması nedeniyle vekâleten baktığını söyleyerek, “Olay günü Anna kitabı verebileceğini fuar alanındaki parka yürüyüşe gittiğini söyledi. Ben de yakındım, yürüyerek geçtim. Anna kitabı verdi, ayaküstü eşinin kendisini mutlaka öldüreceğini söyledi, oturup konuşalım dedik. 1 dakika geçmeden sanık E.Ç. bize sert sert bakarak ‘kimsin lan’ diye saldırdı. Ben boks sporu ile ilgilenmemden dolayı bana salladığı en az 10 yumruktan kaçtım. Yerlerin çim olması nedeniyle ayağım kayıp düştüm, ben yerdeyken sanık bana saldırdı. Olay yerinden uzaklaşırken kardeşim ile telefonda konuşuyordum. Birden sırt bölgeme vuruldu. İlk taş zannettim, ağrı hissettim. Ekmek bıçağı büyüklüğünde bıçak vardı. Sırtımda sıcaklık hissettim, kan aktığını anlayınca, onu kovalamayı bırakıp, bir markete bıçaklandığımı söyledim” diye konuştuğu öğrenildi.
   Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık E.Ç.’ye, mağdurun hayati tehlike geçirecek derecede yaralanması ve haksız tahrik altında işlediği kanaatiyle ‘kasten yaralama’ suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezası verdi.
   İha
Bu haber 390 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR