Bugun...
ERÜ’DE ARAŞTIRMA VE İNOVASYON ÇALIŞTAYI BAŞLADI
Tarih: 01-02-2019 12:09:00 + -ERÜ’DE ARAŞTIRMA VE İNOVASYON ÇALIŞTAYI BAŞLADI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Erciyes Teknopark tarafından “Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı” düzenlendi.
   Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen çalıştayın açılış programına, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Borlu, Prof. Dr. Mehmet Sıdkı İlkay, Prof. Dr. Recai Kılıç ile çok sayıda akademisyen katıldı.
   Çalıştayın açılış konuşmasında Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Erciyes Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğunu kaydetti.
   Rektör Çalış, “Türkiye’de araştırma üniversitesi olarak belirlenen 10 üniversite içerisinde Anadolu’da bu kategoriye girebilen tek üniversite olarak önemli bir başarıya imza atmıştır. Bugün burada düzenlediğimiz Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’nın ilkini gerçekleştiriyoruz. Bu çalıştayın her yıl aynı dönemde yapılması planlanmaktadır. Araştırma ve İnovasyon Çalıştayı’nda akademik birimlerimizin ve araştırma merkezlerimizin araştırma ve inovasyon faaliyetlerindeki mevcut durumlarının, disiplinler arası iş birliklerinin ve araştırma vizyonlarının ele alınacağı paneller düzenlenecektir. Erciyes Üniversitesi’nin misyonu ve vizyonu doğrultusunda ilerlemesi adına son derece önemli olduğuna inandığımız bu etkinliğe katkı sağlayan tüm yöneticilerimizi ve katılımcılarımızı tebrik ediyorum” dedi.
   Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Kalınlı ise “Ar- Ge Yönetimi Stratejileri ve ERÜ” konulu bir sunum yaptı.
  Sunumun başlangıcında Prof. Dr. Adem Kalınlı, “Kaynakların kısıtlı olması ve daha fazla bilim ve teknoloji ihtiyacıyla birlikte dünya ülkelerine üniversitelerin yükseköğretimlerini verimli ve etkin kılabilmek için ülkeye yüksek düzeyde katma değer faydası sağlayabilmesi için uzun yıllardır, reform yenilikle yapmaya uğraşmaktadır. Benzer şekilde de ülkemizde 2015 yılından itibaren Yükseköğretiminin yeniden yapılandırması çalışmaları başladı. Kısa sayılabilecek birkaç yılda da önemli değişim ve dönüşümlere başlandı” diye konuştu.
   Prof. Dr. Adem Kalınlı’nın sunumunun ardından çalıştay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç’ın moderatörlüğünde fakülte yöneticilerinin sunumları ile devam etti.
   Oturumun sonunda ise ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış,  sunum yapan fakülte yöneticilerine plaket takdim etti.
   Haber Merkezi
Bu haber 866 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR