Bugun...
ERÜ’DE ‘3. ERCİYES MÜHENDİSLİK ZİRVESİ’ BAŞLADI
Tarih: 06-12-2018 10:02:00 + -ERÜ’DE ‘3. ERCİYES MÜHENDİSLİK ZİRVESİ’ BAŞLADI

   Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Öğrenci Kulüpleri tarafından düzenlenen “3. Erciyes Mühendislik Zirvesi” başladı.
   15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen zirvenin açılış konuşmasında ERÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Berat Deniz, mühendisliğin bilim ve matematiksel prensipleri, tecrübe, karar ve ortak fikirleri kullanarak, insana faydalı ürünler ortaya koyma sanatı olduğunu belirtti.
   Berat Deniz, “Erciyes Üniversitesi Mühendislik Zirvesi, mühendislik alanında endüstriyel ve teknolojik gelişmeleri takip edip, mühendislik sektörlerini yakından tanımak ve sektördeki önde gelen isimler aracılığı ile bilgi aktarmayı amaçlamıştır” dedi. 
   Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatih Altun da, Mühendislik Fakültesi olarak 14 bölüm ve 12 bin öğrenci ile eğitim vermekte olduklarını söyledi.  
   Fakülteleri hakkında bilgiler veren Dekan Prof. Dr. Altun, “Biz öğrencilerimizi sadece teorik bilgilerle değil, sanayi ile entegre olması anlamında gerek savunma sanayine yönelik kuruluşlar ile yapmış olduğumuz çalışmalarla, gerekse de üniversite-sanayi işbirliğini geliştirme anlamında ki faaliyetlerimizle her zaman bir marka olmaya ve bu konuda en iyisini yapmak için gayret içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum” diye konuştu. 
   Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, günümüzde mühendislik ve mühendislik eğitiminin büyük önem arz ettiğini söyledi. 
   Rektör Çalış, “Bilim ve teknolojideki hızlı gelişim, Endüstri 4,0’nın yaygınlaşması ve son olarak toplum odaklı insansız teknoloji anlamına gelen Endüstri 5,0 ve yapay zekâ, mühendislik kavramının değişmesine neden olmuştur. Artık mühendislerimiz sektörde başarılı olabilmek için, teknolojiyle daha çok iç içe olma, yenilikleri yakından takip etme ve her zaman kendini yenilemek zorundadır. Bugün burada düzenlenen zirveye, Türkiye’nin 7 bölgesinden 500’e yakın misafir öğrenci katılmakta olup, üniversitemiz öğrencileriyle birlikte bu sayı 3.000’i aşmaktadır. Mühendislik Zirvesinin, öğrencilerimizin mesleki alandaki gelişimlerine büyük katkı sağlayacağı inancındayız” şeklinde konuştu. 
   Açılış konuşmalarının ardından ERÜ Halk Oyunları Kulübü gösteri sergiledi.
   Etkinlikte daha sonra panele geçildi. “Kayseri Sanayi ve Ticaretinin Ulusal ve Uluslararası Etkileri” konulu panelde, Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Ersin Fener ile Kemerli Metal Genel Müdürü Kenan Şimşek, konuşma yaptı.
   Erciyes Üniversitesi başta olmak üzere, 14 üniversiteden 3 binin üzerinde katılımcının yer aldığı Mühendislik Zirvesi, üç gün boyunca devam edecek.
   Haber Merkezi
Bu haber 182 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR