Bugun...
ERÜ’DE “2. ULUSAL VETEBA KONGRESİ” BAŞLADI
Tarih: 26-02-2018 10:14:00 + -ERÜ’DE “2. ULUSAL VETEBA KONGRESİ” BAŞLADI

      Erciyes Üniversitesi Veteriner Fakültesi ile Öğrenci Konseyi tarafından “2. Ulusal Veteriner Eğitim, Bilim ve Araştırma Kongresi” başladı.
    İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan Öğrenci Konseyi Başkanı Berat Deniz, “Ülkemizde göstermiş olduğu başarıların yanı sıra dünya genelinde yapılan araştırma sonuçlarında da büyük başarılara imza atmıştır.  Öğrenciler olarak Veteriner Hekimliği alanında da gelişmeleri yakından takip edip araştırmaların içerisinde yer alarak, gerek üniversitemize, gerekse de ülkemize katkı sağlamayı hedefliyoruz” dedi.
   Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah İnci de konuşmasında, öğrenciler tarafından düzenlenen bu kongrenin başarılı geçeceğine inandıklarını söyledi. Prof. Dr. İnci, “Veteriner Fakültesi genç dinamik eğitim kadrosuyla geleceği kucaklayan perspektifiyle ülke problemlerini temel konu alarak belirlemiş ve çözüm üretimli kongreler düzenler hale gelmiştir. Çok rahatlıkla söyleyebiliriz ki doğru yoldayız” diye konuştu.
   Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız ise öğrenciler tarafından düzenlenen kongrenin önemine vurgu yaptı.  Prof. Dr. Yıldız, “Öğrencilerimizin ve öğretim üyelerimizin bu bilimsel toplantıda el ele olduklarını gördük ve mutlu olduk. Bunda anlaşılan o ki! Öğretim üyelerimizin kapısı her zaman için öğrencilerimize açık” diye konuştu.
       Haber Merkezi

 
Bu haber 1371 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ