Bugun...
ERÜ ÇOCUK HASTANESİ HEMATOLOJİ-ONKOLOJİ’DE YENİLEME
Tarih: 10-02-2018 10:03:00 Güncelleme: 10-02-2018 10:16:00 + -ERÜ ÇOCUK HASTANESİ HEMATOLOJİ-ONKOLOJİ’DE YENİLEME

    Melikgazi Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Çocuk Hastanesi Hematoloji-Onkoloji Kliniği ve Kemik İliği Transplantasyon Ünitesi düzenlenen törenle açıldı.
   Törende bir konuşma yapan ERÜ Tıp Fakültesi Çocuk Hematoloji Onkoloji ABD Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü, “Daha önceleri bu serviste hastaları çifter çifter yatırıyorduk. Bir kanser hastasının bir odada ikişer tane çocuk ve anneyle kalması bizim için ciddi bir sorundu. Enfeksiyonlar birbirlerine bulaşıyordu. O yüzden bütün hastalarımıza tek kişilik odalar verelim, odaların içerisinde banyosu, tuvaleti olsun ve aileler bu şekilde rahat etsin istiyorduk. Böyle bir hastalık zaten zor bir hastalık” ifadelerini kullandı.
   ERÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven ise Kayseri’de kurumlar arasında güzel bir birliktelik ve iş birliğinin olduğunu söyleyerek, “ERÜ hastaneleri yenileniyor. Ana binada da onarım ve inşaatlar sürekli devam ediyor. Daha nezih bir ortamda ve otel konforunda hizmet sunmaya çalışıyoruz. Ana binamızın da 1 bloğu bitmişti, ikinci bloğu da bu yıl içerisinde inşallah devam edecek ve o da bitecek. Bunu yaparken diğer hastanelerimizde yaşlanıyor. Onlarında günün şartlarına uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bazen devletimizin imkânlarıyla bazen kurumumuzun kendi imkânlarıyla bazen de acil durumlarda yetişemediğimiz zaman diğer kurumlarımızın ve hayırseverlerimizin imkânlarıyla bu iyileştirmeleri yapıyoruz” diye konuştu.
   Kayseri’de kamu, kurum ve kuruluşların en güzel dayanışma örneğini sergilediğini kaydeden Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “ERÜ ilk 10’a giren araştırma üniversitelerimizden birisidir. Böyle bir merkezin bir bakımı açılımını sağlayacak ve büyük hastanelerin yapılacağı bir ortamı sağlamak amacıyla kendilerine ‘Meclisimize bu konuyu getirir ve bilgilendirirseniz meclisimiz böyle işlere katkı sağlamayı sever’ dedim ve sağ olsunlar geldiler, bilgilendirdiler. Bilgi her zaman güzel bir aydınlatma aracıdır. İnsanlar neye hizmet ettiklerini, neye katkı sağladıklarını ve ne yapmak istediklerini bilirlerse gönül huzuruyla destek olurlar. Bizlerde bu konuyu gündeme getirince oradan oy birliği ile güzel bir katkı çıktı” şeklinde konuştu.
   Konuşmaların ardından protokol üyeleri yeniden düzenlenen üniteleri gezdi ve bilgiler aldı.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 258 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR