Bugun...
ERCİYES ANADOLU HOLDİNG İLE ÖZ AĞAÇ-İŞ SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Tarih: 15-02-2020 09:41:00 + -ERCİYES ANADOLU HOLDİNG İLE ÖZ AĞAÇ-İŞ SEN ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

            SÖZLEŞME 10 BİNE YAKIN İŞÇİYİ KAPSIYOR

   Türkiye’de Mobilya üretim sektörünün en büyük kuruluşu olan Erciyes Anadolu Holding ile mobilya sektöründe örgütlü HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Ağaç-İş Sendikası arasında gerçekleşen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmeleri sona erdi. Görüşmeler neticesinde holding yönetimi ile Öz Ağaç-İş Sendikası ve HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı diğer Sendikalar arasında 10 bine yakın işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.
   İmza töreni sonrası konuşan HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan yaptığı açıklamada “Bugün imzaladığımız toplu iş sözleşmesiyle ekmeğimiz, aşımız ve ücretlerimiz artacak. 10 bine yakın çalışanının, holdingi sektöründe ve iş kolunda en yükseklere taşıma gayreti bizim için ücretlerimiz kadar önemli. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinin şirketimize, sendikalarımıza, HAK-İŞ’e, Kayserimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. Müzakereleri yürüten tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.
   Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Tuncay Dolu da yaptığı açıklamada, Yurt içi ve yurt dışı Mobilya pazarında bünyesindeki markalarıyla büyük bir değer olan ve ülkemize önemli seviyede katma değer sağlayan Erciyes Anadolu Holding çalışanlarımızı kapsayan toplu iş sözleşme görüşmelerinin çok uzamadan başarıyla sonuçlandığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve çalışanlarımıza ülke şartları göz önüne alındığında kazanımlarla dolu bir Toplu Sözleşme imzaladıklarını ifade etti. Zam oranının yanı sıra yeni sosyal haklarında bu Toplu İş Sözleşme ile hayata geçtiğini vurgulayan Dolu, 2 yıllık imzalanan Toplu İş Sözleşmemizin tüm çalışanlarımıza hayırlı olmasını dileriz ifadelerini kullandı.
   İmza Törenine HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Av. Tuncay Dolu, Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Baki Ertekin, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Öz İplik-İş Sendikası Genel Başkanı Rafi Ay, Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Enerji-İş Genel Başkanı Mahmut Altunsoy, Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcıları Mert Doğan Bozkır, Emin Hayta, Adnan Kıyak, Şaban Demir, Genel Sekreterimiz Rıfat Ülger, ve Sendikamızın işyeri temsilcileri ile Erciyes Anadolu Holding’e bağlı bütün şirketlerin genel müdür ve yöneticileri katıldı.
   Erciyes Anadolu Holding, bünyesinde Bellona, İstikbal Mondi Home, Form Sünger, Boyteks, Velteks, Hes Kablo, Boyçelik gibi marka değeri olan ve yurt içi ve yurt dışı pazarında önemli bir yeri olan şirketleri barındırıyor. 
   Haber Merkezi
Bu haber 656 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ