Bugun...
EMEKLİ ÖĞRETMEN ÜCRETSİZ DERS VERİYOR
Tarih: 05-01-2018 10:09:00 + -EMEKLİ ÖĞRETMEN ÜCRETSİZ DERS VERİYOR

   Sınıf öğretmeni olarak 23 yıl görev yaptıktan sonra 8 yıl önce emekli olan 52 yaşındaki Sevilay Ata, Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği’nin açtığı ücretsiz kurs olduğunu duyunca, eğitime ve öğrencilere olan özlemini gidermek için herhangi bir ücret talep etmeden 16 öğrenciye ders veriyor.
   Öğretmenlik hayatına 1987 yılında Mardin’in Derik ilçesinde başladığını söyleyen Sevilay Ata, öğretmenliği ailesinin de öngördüğü bir meslek olduğunu ve bu nedenle seçtiğini söyleyerek, “Mardin’in Derik ilçesinde iki yıl kadar görev yaptıktan sonra evlenince eş durumundan dolayı Adana’ya tayin oldum. Ardından Batman’a gittim ve burada görev yaptım. Daha sonra Kayseri’ye döndüm ve en uzun görev yerim olan Kayseri’de emekli oldum” dedi.
   Sınıf öğretmenliğinden 8 yıl önce emekli olduğunu anlatan Sevilay Ata, “8 yıl içinde öğrencileri ve onlarla paylaştıklarımı özledim” dedi. Ata; “Bağımsız Doğu Türkistanlılar Derneği’nin açtığı kursta benim kardeşimin eşi Hülya Hanım da ders veriyordu. Benim eğitime ve öğrencilere olan özlemimi biliyordu. Bana, ‘Sen de ders vermeyi düşünür müsün?’ dedi. Uzun süreli bir çalışma beni yoracağı için haftada iki saatlik bir kurs olunca, öğrenciler için güzel bir ortam oluşturulduğunu görünce hemen kabul ettim” ifadelerini kullandı.
   Haftada iki saatlik ders verdiğini ve 16 öğrencisinin bulunduğunu söyleyen Sevilay Ata, ücret almadan ders verdiğinin altını çizerek, “Burada gönüllü olarak çalışıyorum. Parasal bir ihtiyacım da yok. Kendi hayatımda bir eksiklik yok, sadece mesleğime bir özlem, çalıştığım günlere bir özlem olduğu için geliyorum. Çocukların da bu ortamda bana ihtiyacı olduğunu düşündüm. Kurs ortamı olduğunu duyunca geldim” şeklinde konuştu.
   İHA
Bu haber 436 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR