Bugun...
ELİTAŞA’ KORUMA ARACI VE AYLIK 200 LİTRE YAKIT VERİLMİŞ
Tarih: 03-01-2018 10:44:00 + -ELİTAŞA’ KORUMA ARACI VE AYLIK 200 LİTRE YAKIT VERİLMİŞ

   CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye verdiği soru önergesi sonrası eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş'a koruma aracı tahsis edildiği ve araçlara aylık 200 litre dizel yakıt verildiği ortaya çıktı.
   Koruma kararı verilen eski bakanların güvenliğini sağlayan polislere, en son görev yaptığı kurumdan koruma aracı tahsis ediliyor. Tamir ve bakımları devletçe karşılanan araçlara ayrıca yakıt imkânı sağlanıyor. Kimi bakanların makam otomobili olarak da kullandığı araç tahsisi bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşındı.
   Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'nın haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, eski bakanların hangilerine araç tahsis edildiğini, bu araçların markalarını ve sağlanan yakıt miktarını sordu.
   Zeybekci verdiği yanıtta, "Eski Bakanlar Zafer Çağlayan ve Mustafa Elitaş'a birer adet 2013 model Reanult Fluence marka koruma aracı tahsis edilmiş olup, tahsis edilen araçlar aylık 200 litre dizel yakıt ile sınırlandırılmıştır" dedi.
   Tanrıkulu, eski bakanlara araç tahsisi sorusunu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na da yöneltti. Eroğlu, "Bakanlığımda görev yapmış eski bakanlara araç tahsis edilmemiştir" yanıtını verdi.
 
Bu haber 524 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ