Bugun...
ELİTAŞ İLE BİRLİKTE 6 AK PARTİLİ, BAŞBUĞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU
Tarih: 08-02-2020 09:50:00 + -ELİTAŞ İLE BİRLİKTE 6 AK PARTİLİ, BAŞBUĞ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

           “ÖNERGEYE 'EVET' DEYİP KANUN GÖRÜŞÜLÜRKEN O ZAMANKİ GENEL BAŞKANIN HABERİNİN OLMAMASI MÜMKÜN DEĞİLDİR”

   AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, İlker Başbuğ'un iddialarıyla ilgili Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi. “Bunun parlamentoyu itibarsızlaştırmak için yapılan bir icraat olduğunu siyasetçi arkadaşlarımızın görmesi lazım” diyen Elitaş; "6 kişi İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunduk" dedi.
   Gazetecilere açıklamalarda bulunan Elitaş'ın ifadeleri şöyle: “İlker Başbuğ ve Dursun Çiçek hakkında avukat arkadaşlarımız suç duyurusunda bulundu. FETÖ'nün siyasi ayağı bulunmuştur sözleri nedeniyle Dursun Çiçek hakkında da suç duyurusunda bulunulacak. Hakaret ve iftira suçlarından şikayetçiyiz. Avukatlarımız Mustafa Elitaş, Bekir Bozdağ, Ahmet Aydın, Yahya Doğan, Mehmet Ceylan, Abdurrahmen Müfit Yetkin adına bu müracaatı gerçekleştiriyorlar. 6 kişinin imzası var zaten bu önergelerde. Bizim FETÖ’nün siyasi olduğumuz suçlamasından dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz” dedi.
   “Bunun parlamentoyu itibarsızlaştırmak için yapılan bir icraat olduğunu siyasetçi arkadaşlarımızın görmesi lazım” diyen Elitaş; “Bizim FETÖ'nün siyasi olduğumuz suçlamasından dolayı suç duyurusunda bulunuyoruz. Açıkçası şu anda parlamenter olan milletvekili arkadaşlarımızın bu işi çok iyi düşünmesi lazım. Türkiye parlamentonun kapatıldığı ve bombalandığı dönemleri yaşayan nadir ülkelerden biridir. Parlamentoyu bombalayan bir terör örgütünün faaliyetini yeni gördük. Şimdi parlamentoyu itibarsızlaştırmak için yapılan bir icraat olduğunu siyasetçi arkadaşlarımızın görmesi lazım. O gün söylediğimiz bu önergede ittifak yaptığımız arkadaş eski bir baro başkanıdır, eczacı değildir. Önergeye 'evet' deyip kanun görüşülürken o zamanki genel başkanın haberinin olmaması mümkün değildir. Demek ki bir gün Sayın Baykal'a telefon gitmiş Sayın Baykal da buna şiddetli bir şekilde itiraz etmişti. Geçmişte CHP Genel Merkezi'ni telefonla uyaranlar herhalde şimdi CHP'deki birilerini de hızlı bir şekilde uyarmıştır. O gün danışma kuruluna imza atan bugünkü Genel Başkan Sayın Kılıçdaroğlu'dur. Bizim aklımızda olmayan ta arka sıralardaki bir kanuni düzenlemeyi, Sayın Baykal'ın 23 Haziran tarihindeki grup konuşmasında yaptığı çağrı sonucu bu işlem başlamıştır.” diye konuştu.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 1052 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR