Bugun...

EKONOMİYE KATKI SAĞLAYAN EN İYİ 10 ÜYE ÖDÜLLERİNİ ALDI
Tarih: 18-05-2019 10:27:00 + -EKONOMİYE KATKI SAĞLAYAN EN İYİ 10 ÜYE ÖDÜLLERİNİ ALDI

    Ticaret Borsası tutar bazında en çok işlem yaptırarak, il ekonomisine en çok katkı sağlayan ve enflasyonla mücadelede destek olan 10 üyeye ödül verildi.  
   Düzenlenen törende Kayseri ekonomisine en çok katkı sağlayan üye Şeker Fabrikası Oldu. Şeker Fabrikası adına verilen ödülü Tarım Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Ak Parti Milletvekili Mustafa Elitaş’tan aldı. Enflasyonla mücadele kapsamında ilk sırada ise Gözde Et ve Et ürünleri firması adına Hasan Ülker, Vali Şehmus Günaydın’dan aldı. Diğer üyelerin ödülleri de protokol tarafından takdim edildi.
   Kayseri ekonomisi için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirten Kayseri Ticaret Borsası Başkanı Recep Bağlamış, “Enflasyonla topyekün mücadele ve tutar bazında en çok tescil yaptırdıklarından dolayı, üyelerimizi ödüllendirmek istedik. Ticaret Borsası olarak Kayserimizi ulusal ve uluslararası mecralarda temsil edebilmek adına sürekli mücadele ekmekteyiz. Göreve geldikten kısa süre sonra 2017-2018 yılı Kayseri Tarım ve Hayvancılık raporunu yayınladık. Çünkü ilimizin gerçeklerini somut verilerle önümüze koyup bir faaliyet planı oluşturmamız gerekiyordu. Böylece şehrimizin Tarım ve hayvancılık potansiyelini ve durumunu net bir şekilde kamuoyuna sunduk. Bu minvalde; İPARDIN Kayseri’ye gelmesi için gerek Büyükşehir Belediye Başkanımız gerek kıymetli protokolümüzle büyük mücadeleler verdik vermeye devam ediyoruz. Yine çok önemli bir konu olan et ve süt kurumunun ilimize kazandırılması için söz aldık. Tarım ve hayvancılığa dayalı ihtisas OSB’leri kurulması için girişimlerimiz devam etmektedir” dedi.
   2005 yılında kurulan lisanslı depoculuğun daha yeni tanındığını fakat hem iş adamlarını hem de çiftçiyi memnun ettiğini söyleyen Ak Parti Milletvekili Mustafa Elitaş, “Bizler de bu meseleyi tüm siyasi partilerin temsilcileri ve milletvekili arkadaşlarımızla beraber, yakinen takip ediyoruz. 2005 yılında Sanayi Komisyonu üyesiyken, Odalar Birliği Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu ile çıkardığımız kanunda, lisanslı depoculuk diye bir kurum kurduk. 2019 yılındayız ve 2016 yılına kadar bu kurumdan kimsenin haberi yoktu. 2005 yılında kurduğumuz lisanslı depoculuk, bugün çok önemli bir noktaya geldi. İş adamlarının yatırım yaptığı ve yatırımlarının geri döndüğü bir sistem haline geldi. Hem iş adamları hem de çiftçilerimiz bundan memnun” diye belirtti.
   Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, teknolojik gelişimlerden ve inovatif yapıdan faydalanılması gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Marifet iltifata tabidir. Başta başarılı girişimcilerimizi ve kurumlarımızı takdir etmek, teşvik etmek, daha iyisini yapmaları anlamında onlara moral verecektir. Ayrıca bu tür etkinliklere tarımdaki potansiyelimizin farkına vararak, müteşebbis insanlarımızı bu alana yönlendirmeye çok ihtiyacımız var. Tedbir almaz ve bugün daha ucuz diye her ürünü almaya kalkarsak, gelecekte boğazımızı bağımlı hale getiririz. Sadece gıda değil, milli güvenliğimiz de tehlikeye girer”
   Turizm alanında yapılacak yatırımlarla beraber Kayseri’ye gelecek turistlerin tarım ve hayvancılık sektörüne de katkı sağlayacağının altını çizen Vali Şehmus Günaydın, “Kayseri olarak ihracatı arttırmak için, mutlaka yeni girişimlere ihtiyacımız var. Özellikle, turizm alanında yapılacak yatırımlarla Kayseri’de önemli kazanımlar elde edeceğimizi düşünüyoruz. Çünkü ilimize daha çok turist gelmesi, ekonomimize ve tarım ve havyacılık sektörüne de katkı yapacaktır” dedi.
   İHA

                                        
Bu haber 357 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR