Bugun...
DOĞAN CÜCELOĞLU VE POLAT DOĞRU’NUN SÖYLEŞİ YAPTI
Tarih: 20-04-2018 10:45:00 + -



DOĞAN CÜCELOĞLU VE POLAT DOĞRU’NUN SÖYLEŞİ YAPTI

   Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen “Aile Yaşamı ve İletişim” konulu söyleşiye Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ile Sosyolog-Yazar Polat Doğru katıldı. Söyleşiyi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de takip etti. Başkan
   Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Sosyolog-Yazar Polat Doğru ile birlikte katıldı. İnteraktif bir şekilde gerçekleştirilen söyleşide bir ülkenin geleceğini belirleyen iki sosyal ortam olduğunu ifade eden Prof. Dr. Cüceloğlu, “Birincisi çocuğun içinde yetiştiği aile ortamı. Bundan daha önemli bir ortam yok. Bir toplumun geleceği için en önemli olan konu aile. İkincisi de sınıfta öğretmenin verdiği eğitim ortamı” dedi.
  Eğitimci Polat Doğru da konuşmasının bir bölümünde çocuğun yetiştirilmesindeki bir yanlışa dikkat çekti. Doğru, “Ben her yerde en iyi çocuk benim olsun istedim; ama bunu yaparken de çocuğun canına okudum. Çocuğumu babalığımın performans notu olarak görüyorum” diye konuştu.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik söyleşi sonrası sahneye çıkarak konuşmacılara teşekkür etti. 7-8 yıl önce çocuk yuvasına yaptıkları bir ziyaretten yola çıkarak sevgini ne denli önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, “Sevgi olmazsa hiçbir şey olmaz. Her zaman ‘Çocuk ne istiyorsa yaptık, her istediğini yapıyoruz’ deniyor; ama istenen sevgi” dedi.
   “Aile Yaşamı ve İletişim” konulu söyleşi için ilimize gelen Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i de ziyaret ettiler. Başkan Çelik, ziyarette insana yatırımın önemini vurguladı ve bu doğrultuda azami gayret içinde olduklarını kaydetti.
   Haber Merkezi




Bu haber 2282 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR