Bugun...
DİŞ HASTANESİNİN HİZMET KALİTESİ ARTIYOR
Tarih: 21-10-2015 12:28:00 Güncelleme: 22-10-2015 06:44:00 + -


DİŞ HASTANESİNDE GENEL ANESTEZİ İLE DİŞ TEDAVİSİ Geçtiğimiz Mayıs ayında açılışı yapılarak hizmete giren Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde yeni uygulamaya konulan “Bilinçli Sedasyon” ve “Genel Anestezi Altında Diş Tedavisi” ile diş hekimi korkusu son buluyor.

DİŞ HASTANESİNİN HİZMET KALİTESİ ARTIYOR

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan yaptığı açıklamada; “Genel Sekreterliğimize bağlı Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde her türlü diş tedavisinden korkan, bulantı refleksi olan ve tedaviden kaçan hastaların, bilinçli sedasyon ve genel anestezi ile tedavisine başlanıldı” dedi. Gödekmerdan ayrıca, bilinçli sedasyonda, herhangi bir damar yolu açılmadan sadece buruna verilen anestezik ajan ile gerçekleştirildiğini ve çok ciddi yan etkisi olmadığı gibi, hastanın solunum işlemini kendi kontrol ettiğini belirtti.
   Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekim Dt. Tamer Şenel ise konu ile ilgili olarak; “Yeni binamızın hizmete açılması ve hastane statüsüne geçmemizle birlikte, 3 ‘ü lokal ve 1’i genel olmak üzere 4 ameliyathanemizde bilinçli sedasyon ve genel anestezi ile diş tedavisi uygulamalarını başlatmış bulunmaktayız. 2012 yılından beri Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde hastalarımıza haftada 1 gün bu hizmeti vermekteydik. Ancak, şu anda haftanın 5 günü, tüm hekimlerimiz, kliniklerimize başvuran hastalarımıza 4 ameliyathanemizde bu uygulamaları yapmaktadırlar. Bu uygulamalar ile çeşitli nedenlerle diş tedavileri yapılamayan çocuklarda ve erişkinlerde genel anestezi kullanımı, hem bireylerin hem de ailelerin hayatını kolaylaştırıyor. Genel anesteziyle çürük dişlerin tedavisinden koruyucu uygulamaya kadar tüm işlemler tek seansta gerçekleştiriliyor ve bu sayede hasta ve hasta yakınlarının tedavi sürecinde yıpranması engellenmiş oluyor. Tam teşekküllü ameliyathane şartlarında genel anestezi ile diş çekimi, diş eti tedavisi, koruyucu diş tedavileri, diş dolgusu, kanal tedavisi vb. tedaviler uygulamaktayız. Vatandaşlarımıza bu hizmetleri sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Bu haber 2127 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR