Bugun...
ÇÖLYAK İLE YAŞAM DERNEĞİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI
Tarih: 16-05-2018 10:30:00 Güncelleme: 16-05-2018 10:55:00 + -ÇÖLYAK İLE YAŞAM DERNEĞİ HİZMET BİNASI TÖRENLE AÇILDI

   Melikgazi Belediyesi tarafından Kayseri Çölyakla Yaşam Derneğine tahsis edilen dernek binasının açılışı düzenlenen tören ile gerçekleştirildi.
   Melikgazi Belediyesince Güllük Mahallesi, Leblebiciler Sokakta yer alan Çölyakla Yaşam Derneği Hizmet Binası törenle hizmete açıldı.  
   Sivil Toplum kurum ve kuruluşları ile her zaman dayanışma ve işbirliği içerisinde olduklarını bunun sonucunun da şehre hizmet olarak yansıdığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç dernek binasının açılış töreninde şunları söyledi; ''İnsanın yaşam kalitesini düzenleyen, daha sağlıklı yaşamak adına atılması gereken çalışmanın mutluluğu içindeyiz. Yaşam kalitesi insanın sağlığını, çalışmasını, duruşunu hayatta ki her anını düzenliyor. İlklerin Belediyesi Melikgazi olarak yine bir çalışmayı referans olarak gerçekleştiriyoruz.  Belediye Meclis Kararı ile Kayseri Çölyak ile Yaşam Derneği’ne bu hizmet binası tahsis ettik. Bu bizim halk ve birey sağlığına gösterdiğimiz önemin bir ifadesidir”
   Kayseri Çölyakla Yaşam Dernek Başkanı Zahide Kaya ise şöyle dedi; “Çölyak önemli bir toplum sağlığı sorunu, toplumda yaklaşık %1,5 insan da görülüyor. Ancak yeterince tanınırlığı yok. Bu nedenle bu tarz derneksel faaliyetlerin ve toplantıların sık sık yapılması lazım ki insanlar Çölyak hastalığı nedir? Bunu tanıma ve bilmeleri gerekir ki buna göre de önlemlerini alsınlar” dedi.
   “Çölyak beslenme olarak gerçekten çok dikkat edilmesi gereken bir hastalık, yulaf, arpa ve bunlarla kontemile olan hiçbir şeyin tüketilmemesi gerekiyor. Ve onlar için özel üretilmiş paketli, glutensiz besinler tercih edilmelidir”
   Haber Merkezi

 

 HABER VİDEOSU

Bu haber 234 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR