Bugun...
ÇOLAKBAYRAKDAR PROJELERİNİ AÇIKLADI
Tarih: 14-03-2019 10:32:00 Güncelleme: 14-03-2019 12:42:00 + -ÇOLAKBAYRAKDAR PROJELERİNİ AÇIKLADI

            “GELECEK KOCASİNAN’DA ŞEKİLLENECEK”

            Yeni dönemde ‘Yaşamak için Yaşatmak için’ sloganı ile yola çıkan Kocasinan Belediye Başkanı ve Başkan adayı Ahmet Çolakbayrakdar, Yeni Kocasinan için hayata geçirilmesi düşünülen yeni projelerini 8 ana başlık altında anlattı. Yeni Kayseri’yi Kocasinan’da kurmak için hazırlanan 52 projeyi kamuoyuyla paylaşan Başkan Çolakbayrakdar, geleceğin Kocasinan’da şekilleneceğini söyledi.
             Yeni dönemde ‘Yeni Kocasinan’ için yapılacak olan hizmetleri ve projeleri anlatan Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’ye model olan Kayseri Belediyeciliği ile Kocasinan'ı daha ileri noktaya taşımak istediklerini söyledi. 4 yıldır Kocasinan’ı Kayseri’nin yeni yüzü yapmak için farklı projeler ve yatırımlarla çok büyük mesafe aldıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar,  52 projeyi 8 ana başlık altında tek tek anlattı.
            Birinci başlıkta yer alan ‘Kentsel Dönüşüm’ü sosyal dönüşümle birlikte gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Ahievran, Ziyagökalp, Seyrani, Yunus Emre ve Uğurevler projelerimizle şehrin çehresi değişiyor. ‘İşimiz Güzümüz Kocasinan’ diyerek yeni hazırladığımız kentsel dönüşüm projelerimizden Argıncık, Boztepe, Sancaktepe, Cırgalan, Oruç Reis ve Yeşil Mahalle’yi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı işbirliğiyle yürüteceğiz. Allah nasip ederse 2019 yılının yaz ayında adı geçen yerlerde temel atmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
   ‘Alt yapı ve ulaşım’ adı altında Asfalt Plenti ve Şantiyesi, Alternatif Ulaşım Güzergâhları ve Mahalle Alt Yapılarının Yenilenmesi konularını başlıklar halinde anlatan Başkan Çolakbayrakdar, “Ziyagökalp Mahallesi’ndeki Dicle Caddesi’nin devamı olan Bekir Yıldız Bulvarına ve ikinci hat olarak ise Erkilet Bulvarına bağlanacak. Diğer aksı ise, Erkilet Bulvarı’ndan Yeşil Mahalle’nin içerisinden geçerek Mustafa Kemal Paşa Bulvarına oradan da Zümrüt Mahallesi’ndeki Vezirler Caddesi’ne ve son olarak Horsana Caddesi ile birlikte Kuzey Çevre Yolu’na bağlamış olacağız” diye konuştu.
              ‘Benzersiz Şehirler’ konu başlığıyla tarihi yapıları ve mekanları; şehrin gündelik hayatının ayrılmaz parçası haline getirerek, gelecek nesillere aktarılacağını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Özellikle şehrin yaşam kültürüne uygun yeni alanlar planlıyoruz. Erkilet Arabidin, Hoca Hasan Medresesi, Birlik Hamamı, HıdıRellez Gök Gözlem Evi, Doğa Köy ve Trafik Eğitim Parkı ile şehrin doğal, tarihi ve kültürel değerlerine de sahip çıkmış oluyoruz ve bu anlamda farklı hizmetler sunacağız” şeklinde konuştu.
   ‘Çevreye saygılı şehirler’ ile Kayseri’yi daha da güzelleştireceklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bunlardan biri olan Erkilet Millet Bahçesi ile şehrimizin en güzel manzarasını millet bahçesiyle taçlandırıyoruz.”
   'Akıllı şehirler’ projesinin çevre ve toplumu olumlu etkileyen teknolojik bir şehir konsepti olduğunu vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Akıllı Atık Yönetimi’nde kablosuz haberleşme ağlarını kullanarak, yer altı ile yer üstü atık toplama veya çöp konteynerlerinin içini ölçümleyip, merkezi sisteme rapor vererek, çöp toplama araçlarının rotalarını akıllı bir şekilde çizmelerini ve böylelikle yakıt tasarrufu sağlayacağız” dedi.
              ‘Sosyal belediyecilik’ ile Türkiye ve Kayseri’de örnek hizmetler ürettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, “Teknoloji Atölyeleri ile geleceğin mühendislerini ve bilim adamlarını yetiştiriyoruz. Bundan sonraki dönemde de bu tesislere ek olarak daha iyilerini ve daha yenilerini yapacağız. Salon Sporları ile ilgili modern bir spor tesisini ilçemize kazandıracağız. Otizm Spor Merkezi ile otizmli çocuklarımızın spor yaparak daha mutlu bireyler olmalarını sağlayacağız. Seyrani Mahallesi ve diğer mahallelerimizde ihtiyaç duyulan alanlarda sosyal tesis yapacağız” ifadelerini kullandı.
            Başkan Çolakbayrakdar, yeni yapılacak projeler arasında yer alan El Emeği Pazarı, Sinan Kütüphanesi ve Müslüman Türk Âlimleri Müzesi ile ilgili olarak ise şunları söyledi; “Müslüman Türk Alimleri Müzesi ile kütüphane hizmeti veren Mustafa Tarman Kültür Merkezi’ni protokol neticesinde kullanım hakkı Kocasinan Belediyesi’ne verildi. Yeni projemizde burası Müslüman Türk Âlimler Müzesi olarak hizmet verecek. Gençlik Merkezlerimizi daha yaygın hale getireceğiz.”
   ‘Değer üreten şehirler’ ile vatandaşların hayatlarına dokunduklarını söyleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Tarımda Dijital Dönüşüm ile Kayserimizi tarım şehri yapacağız. Kayseri’de Kocasinan’ın yüzde 20’si tarım, hayvancılık ve ziraat ile uğraşmaktadır. Toplu Sağım çalışmasını da hayata geçireceğiz. Tıbbı ve aromatik bitkilerle tarımsal alanda başlatmış olduğumuz yenilikçi tarım anlayışını artırarak devam ettiriyoruz. MOBİTEK Projesiyle istihdama ve sanayiye destek veriyoruz” diye konuştu.
            ‘Hakla birlikte yönetim’ ile 7/24 çalışan bir belediye olduklarını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, “Çözüm Merkezi, Başkan Sizi Dinliyor ve Bugün Sizdeyiz projelerimizle vatandaşlarımızın isteklerini doğrultusunda hizmet üretiyoruz” dedi.
   Geleceğin Kocasinan’da şekilleneceğini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Çalışmalarımız tamamlandığında Kocasinan, daha da güzelleşecek ve hak ettiği noktaya kavuşacak. Kocasinan, Kayseri’nin yeni yüzü olacak” diyerek sözlerini noktaladı. HABER MERKEZİHABER VİDEOSU

Bu haber 143 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR