Bugun...
CHP’Lİ ARIK’TAN KISIRLIKLA İLGİLİ ÇARPICI İDDİA:
Tarih: 08-03-2018 10:59:00 + -CHP’Lİ ARIK’TAN KISIRLIKLA İLGİLİ ÇARPICI İDDİA:

          “AMERİKA, AKP HÜKÜMETİ ELİYLE TÜRK ERKEĞİNİ KISIRLAŞTIRIYOR!”

   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, son yıllarda erkeklerde kısırlığın arttığına dikkat çekerek, çarpıcı bir iddia da bulundu. Kısırlığın araştırması için verdiği önerge üzerinde konuşan Arık, şeker fabrikalarının satışına da tepki göstererek, “Amerika, AKP Hükümeti eliyle Türk erkeğini kısırlaştırıyor” diye konuştu.
   CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, son yıllarda erkeklerde kısırlığın arttığına dikkat çekerek 4 Ekim 2017 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na verdiği Araştırma Önergesi, meclis genel kurulunda gündeme alındı. Araştırma Önergesi üzerinde konuşan Arık, son 15 yılda erkeklerde kısırlığın artığına dikkat çekerek, “Peki, AKP iktidarı döneminde erkeklerdeki kısırlık neden bu kadar artmıştır? Aslında, kısırlığın başlıca nedenlerine baktığımızda bu sorunun cevabını da görüyoruz. Stres, insülin direnci, diyabet, obezite, GDO'lu gıdalar, sigara, alkol, çevre kirliliği, uyuşturucu madde kullanımı, varikosel, testis tümörleri, inmemiş testis vesaire kısırlığın başlıca nedenleridir. Bunların hepsi de AKP iktidarı döneminde artış göstermiştir. Şimdi, beyler, beni iyi dinleyin: Amerika, AKP Hükûmeti eliyle Türk erkeğini kısırlaştırıyor. İşte, son günlerde millî ve yerli olan şeker fabrikalarının satılma kararı ve nişasta bazlı şekerin kotasının artırılması da Türk erkeğini kısırlaştırma projesinin bir parçasıdır. ‘Şeker fabrikalarının satılmasıyla kısırlığın ne ilgisi var?’ diye sorabilirsiniz. Ben size açıklayayım milletvekilleri: Nişasta bazlı şeker ne demek, pancar şekerinden farkı nedir? Nişasta bazlı şekerde ise izoglikoz vardır. Nedir izoglikoz? İzoglikoz, metabolizmanın kullandığı glikozun izomeridir yani glikozun tersten bir kopyasıdır. Vücut izoglikozu kullanamadığı, şeker ihtiyacını karşılayamadığı için sürekli yeme ihtiyacı devam eder. Bu da neye neden olur? Obeziteye. Obezite neye neden olur? Kısırlığa neden olur. İnsülin hormonu salgılanamayınca izoglikoz hücre içine giremediği için kanımızda birikip diyabete yani şeker hastalığına neden olmaktadır” dedi.
    Kısırlığın bir diğer nedenlerinin şeker hastalığı ve hava kirliliği olduğunu belirten Arık, şeker fabrikalarının kapatılmasıyla sorunun daha da artacağını ifade eden Arık, AKP hükümetinin Cargill çalıştığını belirtti. Arık açıklamalarını şöyle sürdürdü: “ Şeker pancarı aynı büyüklükteki orman alanlarından 3 kat daha fazla oksijen üretiyor. Buradan vatandaşlarımızı uyarıyorum: Eğer çocuk sahibi olmak istiyorsanız, neslinizin devam etmesini istiyorsanız. Türk milletinin nesli devam etsin diyorsanız, daha düne kadar birbirlerine idam ipi atanların, birinin yüzde 50'yi, diğerinin yüzde 10'u bulamama korkusuyla birbirine can simidi gibi sarıldıkları sözde cumhur ittifakına, aslında al gülüm, ver gülüm ittifakına, koltuk ittifakına, kirli ittifaka itibar etmeyin, oy vermeyin; benden söylemesi.”
   Haber merkezi
Bu haber 523 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR