Bugun...
CHP MELİKGAZİ ADAYI KARAOĞLU TKB’Yİ ZİYARET ETTİ
Tarih: 10-01-2019 10:24:00 + -CHP MELİKGAZİ ADAYI KARAOĞLU TKB’Yİ ZİYARET ETTİ

            “MAHALLELERE İHTİYACA GÖRE KREŞ VE ANAOKULU YAPACAĞIZ”

   CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Sema Karaoğlu, Türk Kadınlar Birliği’ni ziyaret ederek, kadınlara yönelik projelerini anlattı ve aynı zamanda görüş alış verişinde bulundu. Mahallelere ihtiyaca göre kreş ve anaokulu sözü veren Karaoğlu, kadınlar için hayata geçireceklerinin sözünü verdiği Hanımeli Projesini de anlattı.  Karaoğlu, ayrıca STK’ların görüşlerine önem vereceklerini belirterek, “Biz toplumun tüm kesimlerini dinlemek istiyoruz. Eşit bir yönetim sözü veriyoruz.  Kayırarak değil, kimseyi ayırmayarak hizmet etmek istiyoruz. Çünkü biliyoruz ki ancak birlikte başarabiliriz” dedi.
   Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan adayı Sema Karaoğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda aynı zamanda üyesi olduğu Türk Kadınlar Birliği’ni ziyaret eden Karaoğlu, Başkan Ayşe Uzunlu ve yönetimiyle görüşerek, fikir alışverişinde bulundu. Ziyarette Karaoğlu’nun adaylığından duydukları memnuniyeti dile getiren Türk Kadınlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Ayşe Uzunlu, başarı dileklerini iletti. Uzunlu, ziyarette ayrıca seçilmesi halinde Karaoğlu’dan kendilerine yer tahsis etmesi talebinde bulundu.
   Türk Kadınlar Birliği yönetimine teşekkür eden CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Sema Karaoğlu’da, bu konuda kadınlara söz verdi.
   Desteklerinden dolayı Türk Kadınlar Birliği üyelerine teşekkür eden Karaoğlu, her alanda cinsiyet eşitliğinden yana olduklarını ifade ederek, “Eğer bir toplum ilerlemek istiyorsa kadın ve erkek eşitliği ile olur. Bu kapsamda bizler de çalışmalarımızda eşitliğe ve adalete önem vereceğiz. Türk Kadınlar Birliği benimde üyesi olduğum bir yapı. Toplum yararına birçok etkinlikte bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz. er zaman onların yanındayım ve olmaya da devam edeceğim” diye konuştu.
   Ziyarette projeleri hakkında da bilgi veren Karaoğlu, özellikle ‘Hanımeli” projesini anlattı. Mevcut belediyelerin meslek edindirme kursları düzenlediklerini ancak hep bu konuda önemli bir ayağın eksik kaldığını anlatan Karaoğlu şunları söyledi, “Biz Hanımeli projemizle kadınlarımıza özel alanlar yapacağız. Buralarda kadınlarımız el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyerek, ev ekonomilerine katkı sunacaklar. Yani kadınlara özel bir alan olacak. Bunun yanında kadınlara yönelik sosyal yaşam alanları ne yazık ki sadece spor alanları gibi bir yapıda ilerliyor. Biz bu kısır döngüyü de sonlandırıp, kadınlara yönelik yaşam alanlarını aynı zamanda kültür merkezleri haline getireceğiz. Kadınlar bu merkezlerde donanımlı hale gelecek.”
   Mahallelerde ihtiyaca göre kreş ve anaokulu sözü de veren Karaoğlu, “Biz mahallelerde ihtiyaca göre kreş ve anaokulu projemizi seçildiğimiz zaman hayata geçireceğiz. İlk yapacağımız projeler arasında bu var. Bir anne bir kadın duyarlılığı ve şefkati ile bu çalışmaları yapacağız. Biz mutlu insanlar görmek istiyoruz. Huzurlu insanlar görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
   Diğer yandan CHP Melikgazi Belediye Başkan adayı Sema Karaoğlu, ziyarette STK’ların görüşlerine önem verdiklerini belirterek, “Kent Konseyi yapısını aktif hale getirmek istiyoruz. Biz, Melikgazi’yi birlikte yönetmek istiyoruz. STK’ların fikirlerini alarak, dinleyerek, konuşarak sorunları çözmek istiyoruz. Toplumun tüm kesimlerini yönetime dahil etmek istiyoruz. Bu amaçla oluşturacağımız yapıda esnafından mühendisine, doktorundan işçisine, öğrencisinden memuruna kadar her kesimden insanlar olacak ve tartışarak doğruyu bulacağız. Herkesin çözüme katkı sunması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Çünkü biz birlikte başaracağımıza inanıyoruz”  dedi.
   Haber Merkezi

 

 

 

 
Bu haber 186 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR