Bugun...
CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ABDÜLLATİF ŞENER:
Tarih: 13-09-2018 10:39:00 + -CHP KONYA MİLLETVEKİLİ ABDÜLLATİF ŞENER:

            “BU EKONOMİK KRİZLE ÜLKE 3 YIL KAVRULUR”

   “İNSANLARIMIZ PERİŞAN OLUR”
   ***
Cumhuriyet Halk Partisi Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Parti Meclis Üyesi Ayça Taşken, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, İş Dünyası Komisyonu Başkanı Necati Tekin ile İl Başkanı Ümit Özer, CHP İl Başkanlığında ortak bir basın toplantısı düzenleyerek, ülkede yaşanan ekonomik krizle ilgili açıklamalarda bulundular.

“KRİZ MASASI OLUŞTURDUK”
*** CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Türkiye’de kendisini hissettiren ekonomik krizle ilgili önlem alınmaması durumunda ülkenin en az 3 yıl kavrulacağını söyledi. Şener, CHP olarak Türkiye’nin baş gösteren ekonomik krizden en hafif zararla çıkması için kriz masası oluşturduklarını ve çalışmalara başladıklarını söyledi.
   Konuşmasında Türkiye genelinde büyük bir ekonomik sıkıntı var diyen Şener, “Daha doğrusu ekonomik kriz var. Bu kriz yaşanmaya başladı. Ama işin başındayız. İşin başında gerekli önlemlerin gerekli tedbirlerin ciddiyetle alınması gerekir. Eğer gerekli önlemler iktidar tarafından alınır, doğru bir şekilde uygulanırsa bu ekonomik krizi kısa bir süre içerisinde atlatmak mümkün olur. Politikalara yönelik yaptıkları uygulamalar krizi derinleştirecek niteliklere bürünürse bu ülke en 3 yıl kavrulur. Bütün sektörler sarsılır. Bütün gelir grupları perişan olur. Onun için CHP olarak sorumlu bir muhalefet partisi olarak bir kriz masası oluşturduk. Bu kriz masası yaptığı çalışmalar sonucunda Türkiye genelinde sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmek suretiyle tüm Türkiye’de örgütlerin sivil toplum kuruluşlarının ekonomik gelişmelere nasıl baktıklarını sorunun ne olduğu ile ilgili görüşlerini neler olduğunu tespit etmek suretiyle Türkiye genelinde bir kriz fotoğrafı oluşturulacak. Sürekli hükümeti uyaracağız” dedi.
   Kayseri’de de programlarımız var ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek tek tek görüşlerini alacağız diyen CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, bu ziyaretlerin hepsinde bu kuruluşların ekonomik gelişmeleri nasıl algıladıklarını ve kendileri açısından risk gördükleri, tehlike gördükleri neler olduğunu dinleyeceğiz. Genel bir Türkiye fotoğrafı çıkartacağız. Kayseri’de ekonomik kötü gidişatın, krizin sektörleri nasıl etkilediğini, şehri nasıl etkilediğini tespit etmeye çalışacağız” diye konuştu.
   KİMSENİN MAĞDUR OLMASINI ARZU ETMİYORUZ
   Kimsenin mağdur olmasını arzu etmediklerini de kaydeden Şener, biz konuyu önemli görüyoruz. Ülkemizin meselesidir. Hiçbir iş adamımızın fabrikasını kapatmasını arzu etmeyiz. Esnafımızın işyerine kilit vurmasını istemeyiz. Ekmek teknelerinin kapanmasını istemiyiz. İnsanlarımız işsiz kalmasın. Bu sıkıntı ülkemizi hafif şekilde etkileyerek geçsin istiyoruz. Bunun mücadelesindeyiz. Niyetimiz ve amacımız ülkemiz içindir ifadelerini kullandı.
   ÜLKE AİLE EKONOMİSİ GİBİ YÖNETİLEMEZ
   Varlık Fonu’nun da daha önce cumhurbaşkanına danışmanları aracılıyla bağlanmıştı diye Abdüllatif Şener, "Demek ki danışmanlarda yetmemiş ve cumhurbaşkanı damat ile birlikte bu fonun başına geçti. Bütün devlet varlıklarının hepsi varlık fonuna alındı. Damat kayınpeder insiyatifleri doğrultusunda yönetmeye çalışması da Türkiye’de güvensizliği derinleştirecektir. Ülke ekonomisi şahıs ya da aile ekonomisi değildir. Devletin ekonomisi aile ekonomisi gibi algılanamaz."
   Şener son olarak ta Suriye'de yaşanan göçe değinerek, “Suriye’de iç göçte 7 milyon insan yerini değiştirdi. Dışarı göç ise 5 milyonu buldu. Şimdi İdlip ile ilgili müdahalede 2 milyon insan göç edecek deniyor. Burada böyle bir sayı yok. Bütün bölgelerdeki terör çeteleri, 200 ülkeden gelen teröristler burada toplanmıştır. İdlip’tedir. Burada teröristlerle birlikte aileleri var. Sivil olarak onlar var. Çocuklarla kadınlarla dolmuş savaş grubu İdlip’tedir. O kadar büyük bir nüfusun orada olduğunu düşünmüyorum. Uluslararası kaynaklarda bunu söylüyor. Eğer Suriye’de terör örgütleri bitecekse İdlip Suriye tarafından ele geçirilmelidir. Orayı bırakırsanız terör tekrar bölgenizi kasıp kavurur” dedi.
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz
Bu haber 2554 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ