Bugun...

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN İHALE TEPKİSİ:
Tarih: 22-05-2020 16:41:00 + -CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN İHALE TEPKİSİ:

            “YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKE ÇEKE DEVLETİ EL AÇAR HALE GETİRDİNİZ!”

   CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri 12. Hava Bakım Ana Üs Komutanlığı’nda yapılacak olan iki hangarın ihalesiz olarak, Şehir Hastanesi’ni de yapan YDA şirketine verilmesine tepki gösterdi. 140 milyon liralık işin adrese teslim bir şekilde YDA şirketine verildiğini ifade eden Arık, “Ülkenin kaynaklarını yandaşa peşkeş çeke çeke koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni el açar hale getirdiniz” dedi.
   CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, 12 Hava Bakım Ana Üs Komutanlığı’na 140  milyon lira bedelle yapılacak olan iki hangarın ihalesiz olarak YDA şirketine verilmesine tepki gösterdi. Türkiye’de bütün büyük ihaleleri 5 büyük şirketin aldığını belirten Arık, bu beş şirketin Türkiye’yi yiyip bitirdiğini, soyup soğana çevirdiğini söyledi. Kayseri Şehir Hastanesi’ni de yapan YDA şirketine adrese teslim olarak verildiğini belirten Arık şöyle konuştu: “Şimdi de bir ballı kaymaklı hiç hem de ihalesiz olarak Kayseri Şehir Hastanesi’ni de yapan YDA şirketine verildi. YDA şirketi Kayseri 12. Hava Bakım Üssü’ne iki uçak hangarı yapacak, karşılığında ise devletten 140 milyon lira para alacak. Bu işi ihalesiz bir yöntemle, kılıfına uydurarak, başında Kayserili bir bakanın olduğu Milli Savunma Bakanlığı’na ait bir şirketin vermesi de ayrıca cabası…”
  Kayseri’nin sanayisine, ticaretine, siyasetine yön verenlerin bu duruma sessiz kalmasına tepki gösteren Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Şimdi ben milletim adına, Kayseri’de salgın döneminde işsiz aşsız kalmış binlerce yurttaşım adına soruyorum: Kayseri’de yapılacak bir iş için Kayseri’de faaliyet gösteren 500’e yakın inşaat firması varken, niçin bu ballı kaymaklı işi ihalesiz bir şekilde YDA’ya verdiniz? YDA yerine şeffaf, saydam, adil bir ihale yaparak salgın sürecinde zor günler geçiren inşaat firmalarımız desteklenemez miydi? Sayın Mustafa Eliaş, YDA Kayseri Şehir Hastanesi’ni yaptı, oğlunuzda Şehir Hastanesi’nin yemek dağıtım işini yapıyor. Siz bu işin neresindesiniz? Ey Kayseri sanayisine, Kayseri Ticaretine, Kayseri ekonomisine yön verenler niçin sessiz kalıyorsunuz, niçin kafanızı kuma gömüyorsunuz. Ey Kayseri medyası, akşamları televizyonlarda tartışma programları yapanlar neredesiniz? Niçin kör, sağır, dilsizsiniz. Ey Kayseri benim sevdam diyenler nerelerdesiniz? Ülkenin kaynaklarını yandaşa peşkeş çeke çeke koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni el açar hale getirdiniz. Yeter artık, elinizi vatandaşın cebinden çekin. Kuldan utanmıyorsanız, Allah’tan korkun, Allah’tan utanın… “
   Haber Merkezi
Bu haber 907 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR