Bugun...

CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER:
Tarih: 14-05-2019 10:31:00 + -CHP KAYSERİ İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER:

            “MAALESEF İKTİDAR TÜRKİYEYİ UÇURUMA SÜRÜKLÜYOR”

   CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer yazılı bir açıklama yaparak Türkiye’nin iktidar tarafından uçuruma sürüklendiği söyledi.  Özer: “Bir kez daha Türkiye’yi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen çirkin dili ve bu dilin yarattığı şiddet ortamını lanetliyoruz” dedi.
   Ümit Özer açıklamasında şunlara yer verdi: “Türkiye’de bir şeylerin daha güzel olmasını istemeyenlerin son günlerde çirkin yüzleriyle bir kez daha sahneye çıktıklarına tanıklık ediyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı şehit cenazesinde planlı bir linç girişiminin yaşanmasının ardından hemşerimiz gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ evinin önünde beyzbol sopalı 7 kişinin saldırısına maruz kaldı. Öncelikle Değerli Hemşerimize geçmiş olsun dileklerimiz iletiyor, acil şifalar diliyoruz. Türkiye, maalesef iktidarda bulunanlar eliyle uçuruma sürüklenmek istenmektedir. Yandaşlar dışında kimseye tahammülü olmayan, sorgulayan, araştıran, biat etmeyen herkesi hedef gösteren iktidar ve onun yancısı, kullandıkları nefret diliyle toplumu kutuplaştırmak, kardeş kavgası üzerinden de siyasi rant devşirmek istiyorlar. Bunun için “Her şey çok güzel olacak” diyen sanatçılara dahi düşman oldular. Onlar istiyor ki, sarayın kuş sütü eksik sofralarında nemalanan sözde sanatçılar gibi, herkes kendilerinin yalanlarına, iftiralarına ortak olsunlar. Onlar istiyorlar ki, halk kuru soğana muhtaç iken yandaşlarına belediyelerin kasasından aktardıkları milyonlarla kurulan şatafatlı sofraları, tıkır tıkır işleyen harami düzenleri sürsün gitsin. Onun için sarayın saltanatına inat yeryüzü sofrası kuran değerli hemşerimiz İhsan Eliaçık’ı ramazan günü haksız hukuksuz yere gözaltına alıyorlar. Bakın Bolu belediyesinde AKP’nin neler yaptığı, milletin parasını nasıl yandaşlara peşkeş çektiği bir bir ortaya çıkıyor. Bir de İstanbul’u düşünün… İşte onun için milletin iradesine darbe yapıp seçimleri yeniletme kararı aldırdılar. Onun için toplumu kutuplaştırmak, kardeş kavgasını körüklemek istiyorlar. Ama aziz milletimiz bu kirli oyuna gelmeyecek. 23 Haziran’da bir kez daha demokrasi dersi vererek, millet egemenliğinin üstünde hiçbir gücün olmadığını iktidar sahiplerine gösterecek. Bir kez daha Türkiye’yi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen çirkin dili ve bu dilin yarattığı şiddet ortamını lanetliyoruz.”
    CHP İl Başkanı Ümit Özer Soma faciasının yıldönümünde 301 madenciyi anarak; “Üzerinden beş yıl geçmiş olan fakat acısı taze olan bu büyük faciada hayatını kaybetmiş işçilerimize Allah’tan rahmet; yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi. Özer: “Bu faciada madenin patronu Can Gürkan ölümünden sorumlu olduğu her işçi için yaklaşık 5 gün hapis yatmasının ardından geçtiğimiz ay tahliye olmuştur. Böylece 301 maden işçisinin hakkı da yerin yüzlerce metre altına kalmıştır. İşçilerin hakları gözetilmeli, taşeronlaştırılmamış, sendikasızlaştırılmayan işçi ve emekçiye alın terinin son damlasına kadar hakkı olanın verildiği yaşam şartlarının insanca olduğu bir hayat diliyorum” diye konuştu.
     Haber Merkezi
Bu haber 297 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR