Bugun...
CHP İLBAŞKANI ÜMİT ÖZER;
Tarih: 16-02-2018 10:25:00 + -CHP İLBAŞKANI ÜMİT ÖZER;

            “ELİTAŞ O BELGELERİ YIRTARAK GERÇEKLERİ SAKLAYAMAZ”

   CHP İl Başkanı Ümit Özer, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı Man Adası belgelerinin bizzat savcılık tarafından da doğruluğu tescil edildiğini belirterek; “Sayın Elitaş’a sesleniyorum,  o belgeleri yırtarak liderinize şirin gözükmüş olabilirsiniz ama o belgeleri yırtarak gerçekleri saklayamazsınız. Hesap vermeniz gereken lideriniz değil, bu millettir. Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” dedi.
   Özer açıklamasını şöyle sürdürdü;  “AKP yandaşları servetlerine servet katarken, yurttaşlarımız yoksulluğun çaresizliği içinde perişan durumda. Geçtiğimiz aylarda bir yurttaşımız Kayseri Valiliği’nin yanı başında kendini yaktı. Kayseri henüz bu olayın şokunu üzerinden atmamışken, Ömer Ö. isimli bir vatandaşımız, borçları nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda böbreklerini satmaya kalktı. Bu iki trajik olay toplumun sürüklendiği noktayı çok net bir şekilde gözler önüne seriyor. Ama saltanat kayığına binenler, şatafatlı sofralarda keyif sürenler bunlardan haberdar değil. Bu olaylar yaşanırken, Kayseri’yi ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Kayseri’de aç yok, yoksul yok” diyerek toplumdan bihaber olduklarını göstermiştir. Evet, onlar tuzu kurular, onların çevresinde aç yok, yoksul yok. Ama Kayseri’de neredeyse her beş kişiden biri yoksulluğun çaresizliği içinde Kayseri Valiliği’nden yardım alıyor. Valiliğin dışında yardım yapan kuruluşları da düşündüğümüz zaman tablo çok daha korkunç... Aile bazlı düşündüğümüz zaman 1 milyon 300 bin nüfuslu Kayseri’mizde neredeyse her iki aileden biri valilikten yardım alıyor. İşte AKP’nin Türkiye’yi getirdiği nokta bu. Halkımız yoksulluğun çaresizliği içinde çırpınırken, AKP’liler ise 1 sterlinlik şirketlere milyonlarca lira para transfer etmekle meşgul. Bu paranın kaynağı nedir? Daha dün bursla okuyan çocuklar, emekli öğretmenler milyonlarca doları nerden buldu, bunları sorgulamamız, hesap sormamız gerekiyor. Ama halka hesap vermesi gerekenler milletin kürsüsünden, bizzat savcılık tarafından da doğruluğu tescil edilen, belgeleri yırtarak, gerçekleri gizlemeye çalışıyor.  Buradan AKP Grup Başkanvekili Elitaş’a sesleniyorum,  obelgeleri yırtarak liderinize şirin gözükmüş olabilirsiniz ama o belgeleri yırtarak gerçekleri saklayamazsınız. Hesap vermeniz gereken lideriniz değil, bu millettir. Gerçeklerin ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır” dedi.
   Özer ayrıca; ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nı yürüten Kahraman ordumuza başarılar, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diye konuştu.
  Haber Merkezi

 
Bu haber 509 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR