Bugun...
CHP İL BAŞKANI ÖZER’DEN ÖZHASEKİ’YE SERT ELEŞTİRİ
Tarih: 25-06-2018 10:12:00 + -CHP İL BAŞKANI ÖZER’DEN ÖZHASEKİ’YE SERT ELEŞTİRİ

            “SİZİN EŞLERİNİZ, ANNELERİNİZ, BACILARINIZ YOK MU?”

   CHP İl Başkanı Ümit Özer, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce hakkında söylediği söze tepki göstererek             “Sizin eşleriniz, anneleriniz, bacılarınız yok mu?” dedi.
   CHP İl Başkanı Ümit Özer AKP Milletvekili Özhaseki’nin CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi eleştirirken haddini aşarak çok çirkin bir söylemle “Ablasını pazarlıyor, ikide bir başörtülü annesini çıkarıyor, camide resimler veriyor” diyerek tüm kadınlarımızı, annelerimizi hedef almıştır. Tüm kadın ve anneler olarak AKP Milletvekili Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki’yi şiddetle kınıyor, tüm annelerden ve kadınlarımızdan özür dilemesini bekliyoruz” dedi.
   Ayrıca Özhaseki’nin camide resimler veriyor, cuma namazı kılıyor bir anda dindar oldular sözüne de tepki gösteren İl başkanı Özer “AKP, yıllardır kutsal ve ortak değerleri kendi siyasi rant malzemesi olarak kullanıyor. Geçen seçim kampanyasında Türk bayrağını, ezan sesini kullandılar şarkı yaptılar. Cami avlusunda miting yaptılar. Milletvekilleri camide propaganda yaptılar. Cami duvarına pankart astılar. Bir ellerini tabuta koyup diğer ellerine mikrofonu alıp şehit cenazesinde propaganda yaptılar. Kafalarındaki tek şey seçim anketleri Ama oy kaybının önüne geçemiyorlar.” İfadesini kullandı.
   Özhaseki’nin 5 benzemezler söylemine de yanıt veren İl başkanı Özer “ Yıllarca birbirlerine hakaret edenler, ağıza alınmayacak sözler edenler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Anayasa Değişikliğinin gündeme gelmesinden önce birbirlerine yönelik sarfettiği sözler, Erdoğan'ın Türk Milliyetçiliği karşıtı ve Bahçeliye “Zürriyetsiz” sözleri hala kulaklarımızda. Sizler bir araya geliyorsunuz da, Bizler Millet ittifakı olarak neden bir araya gelmeyelim? Millet İttifakı olarak Birbirimize karşı sizler gibi kırıcı sözlerimiz yok. Millet ittifakı olarak tek amacımız parlamenter sisteme geri dönmek ve Başkanlık sistemine son vermektir. Ya sizin ki?
   Son olarak Özhaseki’ye seslenen CHP İl Başkanı Ümit Özer “Sizin eşleriniz, anneleriniz, bacılarınız yok mu? Bu ahlaksız söylem için sizi şiddetle kınıyor, savcılığı göreve çağırıyor ve derhâl gereğinin yapılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.
   Haber Merkezi
Bu haber 515 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR