Bugun...
"ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLMA NİYETİMİZ VAR"
Tarih: 09-11-2018 11:26:00 + -


Mülkiye başmüfettişliğine atanan Vali Süleyman Kamçı, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

Mülkiye başmüfettişliğine atanan Vali Süleyman Kamçı, Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. "Şükrediyorum, yüz akıyla buradan ayrılmak bize nasip oldu” diyen Kamçı;  “Valilik dönemimizde yüzümüzü karartacak herhangi bir olayla karşılaşmadık" dedi.  Öte yandan emekli olduktan sonra Çanakkale Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulunacağını da sözlerine ekleyen Vali Kamçı; "Nasip olursa, uygun görürlerse öyle bir niyetimiz var. Başvuruyu emekli olduktan sonra yapacağız” diye konuştu.
   Veda ziyaretleri kapsamında Gazeteciler Cemiyeti'ni (KGC) ziyaret eden Vali Kamçı, Cemiyet Başkanı Veli Altınkaya ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Başkan Altınkaya Vali Kamçı'ya kente yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerini iletti.  
  Vali Süleyman Kamçı ise göreve geldiği günden bu yana geçen 2 buçuk yıllık süre içerisinde kentte görev yapan basın mensuplarıyla uyum içerisinde çalıştıklarını ve bir problem yaşamadıklarını kaydetti.
  Valilik yaptığı 21 buçuk yılda yüz karartacak bir olayla karşılaşmadıklarını ve yüz aklıyla ayrılmanın kendisine nasip olduğunu vurgulayan Vali Kamçı; "Devlet memurluğunun sonu belli. Emekliliğime 2 buçuk yıl vardı. Nasip olursa 16’sı itibariyle emekli olacağım. Valilik dönemimizde yüzümüzü karartacak herhangi bir olayla karşılaşmadık. Allah tüm komu görevlilerine bunu nasip etsin, onur verici bir şey" diye konuştu.
   Gazetecilerin meslek hayatında unutamadığı olayı sorması üzerine Vali Kamçı; 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutamadığı anlardan olduğunu söyledi. Olağanüstü dönemde yanlış karar almadıklarını, olayı öğrendikten sonra ne yapılması gerekiyorsa ekibiyle birlikte yapmaya çalıştıklarını ifade eden Vali Kamçı; " 15 Temmuz unutamadığımız anlardan birisiydi. Çok şükür orada hata yapmadık diyebilirim. Almamız gereken önlemler zamanında alındı. O süreç sonrasında yaklaşık 2 aylık zor bir süreç daha oldu. Ama aksaklık yaratmadan hallettik. Olağanüstü Hal döneminde Kayseri’de OHAL yetkisini kullanarak hiçbir yetkimizi kullanmadık. Vatandaş istiyorsa sokağa çıktı, yürüyüş yatı, basın açıklaması yaptı. hiç kimseye engel olunmadı. Devlet büyüklerimizin; ‘Bu devlete karşı alınmış olağanüstü haldir, vatandaşa karşı değildir’ gibi sözler söylüyorlardı. Çok doğruydu. Çünkü Kayseri’de hiçbir vatandaşımıza olağanüstü hal uygulaması uygulamadık. Kayseri üzerine düşeni, tek yumruk olmayı başarmıştır. Bizim tavrımız vatandaşların hal ve hareketlerine karşı planlanıyor. Vatandaşımız olağanüstü hal uygulatacak bir ortam yaratmadı. Dolayısıyla bunda vatandaşımızın da büyük katkısı var. devletine, milletine olan sadakati ve bağlılığı, kurallara uyulmasının da büyük etkisi olmuştur" dedi.
   Öte yandan emekli olduktan sonra Çanakkale Belediye Başkan adaylığı için başvuruda bulunacağını da sözlerine ekleyen Vali Kamçı konuşmasını şöyle sürdürdü; "Nasip olursa, uygun görürlerse öyle bir niyetimiz var. Başvuruyu emekli olduktan sonra yapacağız. Allah nasip ederse öyle bir deneyimimiz olacak."
   Ziyaretin sonunda KGC Başkanı Veli Altınkaya, Vali Süleyman Kamçı'ya plaket takdim etti.
   İHA  
Bu haber 346 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ