Bugun...
BÜYÜKŞEHİR MERKEZDE 350 BİN TON ASFALT KULLANACAK
Tarih: 11-10-2017 10:35:00 Güncelleme: 11-10-2017 10:51:00 + -BÜYÜKŞEHİR MERKEZDE 350 BİN TON ASFALT KULLANACAK

   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in Ulaşım Yılı ilan ettiği 2017 yılında asfalt rekoru kırıldı. Şehir Merkezindeki çalışmalarda 350 bin ton asfalt kullanacak olan Büyükşehir Belediyesi ilçelerde de yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
   Kent merkezinde Kocasinan ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerindeki yan yollar, Gültepe Bulvarı, Bekir Yıldız Bulvarı, Hisarcık Yolu, Talas Halef Hoca Caddesi, Başakpınar Yolu, şehrin doğu ve batı girişi, Mimsin-Toki Yolu, Kadir Has Bulvarı gibi birçok caddede yol yenileme çalışmaları yapan Büyükşehir Belediyesi Develi, Bünyan, Felahiye gibi ilçelerde de asfalt çalışmaları yaptı. Büyükşehir Belediyesi bu çalışmalarda yaklaşık 300 bin ton asfalt kullandı. Yıl sonuna kadar planlanan yollarla birlikte bu yıl toplam 350 bin ton asfalt kullanılacak.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ulaşım yılı ilan ettikleri 2017 yılında alternatif güzergahlar belirleme ve mevcut yollardaki yükü dağıtma konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kayseri’yi çok daha konforlu bir kent haline getirmek için hız kesmeden çalıştıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “Bir taraftan katlı kavşak ve alt geçitleri inşa ediyor, bir taraftan yeni yollar için proje çalışmalarını sürdürüyor, bir taraftan yoğun kavşaklardaki sorunların giderilmesi için çalışıyor, bir taraftan da mevcut yolların kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Tüm bu çalışmalar sonunda Kayseri çok daha rahat bir şehir haline gelecek” diye konuştu. 
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 231 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ