Bugun...
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK;
Tarih: 05-12-2018 10:30:00 + -BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ÇELİK;

           “ENGELLİLER İÇİN ÜÇ AYRI HİZMET BAŞLATTIK”

   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi engelsiz şehir yapma konusunda kararlı olduklarını söyledi.
  Şehrimizi engelsiz şehir yapma konusunda kararlı olduklarını vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, bu anlamda 3 Aralık Dünya Engelliler günü dolayısıyla yeni hizmetleri uygulamaya başladıklarını söyledi. Bu hizmetlerden ilkinin ‘Engelli Nakil Aracı’ olduğunu ifade eden Başkan Çelik,  “Tekerlekli sandalyeye mahkûm olan hemşerilerimizin ihtiyaç duymaları ve belediyemizi aramaları halinde o hemşerimizi Engelli Nakil Aracı ile gideceği yere ulaştırıyoruz” dedi.
   İkinci hizmetlerinin Engelsiz Çocuk Evi için aldıkları VİP Servis Aracı olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Bu aracımızla özel durumu bulunan çocuklarımızı evlerinden alıyoruz ve akşama kadar Engelsiz Çocuk Evi’nde bakım ve eğitimini üstlendiğimiz çocuklarımızı daha sonra evlerine bırakıyoruz” diye konuştu.
   3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde işitme engelliler için de yeni bir hizmetin başlatıldığını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “Engellilerimiz için uygulamaya koyduğumuz üçüncü hizmetimiz işitme engellilerimiz için görüntülü konuşma hizmeti. Bize görüntülü olarak ulaşan işitme engellilerimize 153 İletişim Merkezi’nde işaret diliyle hizmet veriliyor” dedi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, açıklamalarının ardından Engelsiz Çocuk Evi için aldıkları VİP Servis Aracını inceledi. Başkan Çelik, son derece konforlu bir araç aldıklarını dile getirdi. Başkan Mustafa Çelik, daha sonra Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Efdal Özkartal ile Engelli Nakil Aracını da bizzat test etti.  
   Konuyla ilgili görüşlerini dile getiren Anadolu Sakatlar Derneği Genel Başkanı Efdal Özkartal “Engellilerimizin ulaşımı konusunda derneğimize gelenlerin isteği oluyordu. Biz Büyükşehir Belediyemizin yakıt desteği ile engelli nakillerini yapıyorduk; ancak yetişemiyorduk. Bu konuda Büyükşehir Belediyemizden talebimizin kısa sürede sonucunu aldık” dedi.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 287 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR