Bugun...
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ:
Tarih: 15-08-2019 10:52:00 + -BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ:

            “GÖREVE GELDİĞİMİZ GÜNDEN BU YANA TASARRUFTAYIZ”

   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; “Şehrin imkanlarının en sağlıklı şekilde tekrar vatandaşa dönmesini sağlamak için gayret ediyoruz dedi. Hava İkmal Millet Bahçesi Projesi çizimini de kendi ekiplerinin yaptığını söyleyen Büyükkılıç,  burada 5 Milyon TL menfaatimiz oldu" dedi. Büyükkılıç, "Belsin’den Şehir Hastanesine yapılacak olan Tramvay hattıyla ilgilide çalışmaların hızlandırıldığını kaydetti.
   Göreve geldiğinden bu yana tasarruf konusunda yoğun bir tempo içerisinde olduklarının altını çizen Büyükkılıç; "Daha önceki başkanlarımızın da yapmış oldukları uygulamalar kendine özgü tarafı vardır bir israf amacı ile yapmamışlardır ama daha dikkatli olma mantığı içerisinde dönem o dönem. Deneyimim ile bu şehrin imkanlarını en sağlıklı şekilde tekrar vatandaşımıza dönmesini olumlu yönde sağlayacak gayret içerisinde çalışmak herhalde benim hakkım olsa gerektir. Bana oy verenler herhalde bu yönümü bildiği için oy vermişlerdir" ifadelerini kullandı.
    Belediye tarafından kiralık olarak kullanılan araçlara da değinen Büyükkılıç;  "Eğer kiralama yöntemindeki rakamlar arzu ettiğimiz rakamlar gibi olmazsa alternatif olarak düşünüyoruz” dedi.
   Hava İkmal’e yapılacak millet bahçesinin ihale aşamasına geldiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç; "Hava İkmal Millet Bahçesi projemizin çizimini kendi ekibimiz yaptı. Güvendim ve müthiş bir proje ortaya çıktı. Kısa sürede herkesin içine sinecek bir proje ortaya çıktı ve 5 milyon lira menfaatimiz oldu. 1 senede olacak bir çalışma 3 ayda toparlandı, bakanlığımıza ve meclisimize sunduk. Allah’a şükürler olsun şimdi ihale aşamasına geldi” şeklinde konuştu.
   Kale içerisindeki çalışmalarda gelinen noktayı açıklayan Başkan Büyükkılıç; Eylül ayında açılmasının planlandığını belirtti. Büyükkılıç; "Eylül’de cumhurbaşkanımızın gelmesiyle hazır olur" dedi. Başkan Büyükkılıç; "Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi şehrimiz için prestijli bir proje" diyerek kentsel dönüşüm projeleri hakkında; "Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi şehrimiz için prestijli bir proje, canla başla devam ediyor. Şuanda yüzde 50’lere yaklaştı çalışmalar devam ediyor. Sonuçta bu iş öyle ya da böyle yapılacak" diye konuştu.
   Kapadokya’nın krallığı ve merkezi de Kayseri’ymiş. Balon turizmi konusunda orası doldu taşıyor. Nereye taşacak? Mecbur Yeşilhisar’a taşacak. Bunu sağlamak için de biz de gayret göstereceğiz" ifadelerini kullandı.
   Beydeğirmeni projesinde son gelişmeleri aktaran Başkan Büyükkılıç; "Beydeğirmeni Projesi daha önceki uygulamalar itibariyle mali yönden çok sıcak bakılmayan, daha sonra kırmızı et üreticileri ve borsa başkanımızla bir araya gelip yeni bir rakam üzerinde prensipte anlaştığımız ve şuan da çok ilgi gören yakında da inşallah temellerinin atılacağı ciddi manada yol kat ettiğimiz bir proje, sorun yok rayında gidiyor. Sincan’da yapılan güzel bir uygulama var, oraya buradan vatandaşlarımızı götürdük. Onları yüreklendirmek ve konuyu hayalden hakikate dönüştüğünü gözlemlemek adına besicilerimizin bilgilendirilmesini sağladık. Çok olumlu kanaatler oluştu. Geçenlerde Karpuzatan’da yapmış olduğumuz sucuk ve pastırma üreticisi kardeşlerimizle yapmış olduğumuz toplantıda da toplantıya katılan vatandaşlarımız olumlu kanaatlerini belirtince bizler de daha memnun olduk" şeklinde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la geçtiğimiz günlerde görüştüğünü ve kendilerinden desteğini esirgemediğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç sözlerini şöyle sürdürdü; "Daha önce de görüştük konularımızın birebir takipçisi ve talimatlarını da veriyor. Bizim kendisiyle olan hukukumuz her zaman için istismara fırsat vermeyerek, saygıda kusur etmeyerek. Kendisi Kayseri’mizi seviyor, bizleri seviyor, zaten ülkemizin sevdalısı. Taleplerimizle ilgili de her türlü talimatı veriyor. Ulaşımla ilgili boyutlar var ve gündeme taşıdık. Havaalanı ile ilgili bir boyut var onu takip ediyoruz. Şuanda Belsin’den terminal önünden Şehir Hastanesine olacak tramvay hattıyla ilgili çalışmalar hızlandı. Bunlar hep bizim takibimizle ve kendisinin talimatlarıyla oluyor. Kayseri’mize teşekkür için gelecek. Biz kendisine Allah’tan sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz. Biz ona dua ediyoruz kendisi de bize destek veriyor”
   İHA

 
Bu haber 145 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR