Bugun...

‘BULUT KENT BİLGİ SİSTEMİ’, TALASTA HAYATA GEÇTİ
Tarih: 23-10-2015 12:21:00 + -


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bütün belediyelere bilişim altyapısı sağlayacak "Bulut Kent Bilgi Sistemi", Talas Belediyesi'nin de aralarında bulunduğu 4 pilot bölgede hazırlandıktan sonra 21 il ve ilçe belediyesinde hayata geçti.

‘BULUT KENT BİLGİ SİSTEMİ’, TALASTA HAYATA GEÇTİ

Projenin açılış ve imza töreni İstanbul Grand Cevahir Otel'de gerçekleşen programla yapıldı. Törende konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Bulut Kent Bilgi Sistemi'nin imzasının atılmasıyla Türkiye'de yeni bir dönemin kapısının aralandığını ifade ederek, "Değerli başkanlarım sizlerin arkasında güçlü bir hükümet, yerel yönetimden gelen bir başbakan, sonradan cumhurbaşkanı olan birisi var. Ben de belediye başkanlığından geldiğim için belediyelerin dertlerini biliyoruz. O yüzden mümkün olduğunca belediyelerle fazla ilgilenmeye çalıştım. Kentsel yönetimin temeli mekânsal analizlere dayanmaktadır. Yönetilmesi giderek zorlaşan kentlerde çevrenin korunması, kaynakların düzgün kullanılması ve yaşam kalitesinin iyileştirilmesi için akılcı stratejilerin geliştirilmesine ihtiyaç vardır" dedi.
   Projenin 4 pilot belediye başkanlarından olan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, proje hakkında kürsüde düşüncelerini ifade etti. Başkan Palancıoğlu, "Talas Belediyesi olarak bizim bir farkımız var. Ben zannediyorum konuya en yakın belediye başkanlarından birisiyim. Harita mühendisiyim, aynı zamanda da Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Bölümünde Kent Bilgi Sistemleriyle ilgili dersler verdim. Aynı zamanda da yurtiçi ve dışında konuyla ilgili uygulamalarda bulundum. Bununla birlikte Türkiye Belediyeler Birliği'nin tüm belediyeleri kapsayan yazılım programıyla ilgili pilot bölgelerden bir tanesiyiz. Dolayısıyla Bulut Kent Bilgi Sistemi ve Türkiye Belediyeler Birliği yazılımının birleştirileceği belediyeyiz." şeklinde konuştu.
   Konuşmaların ardından program, projenin yaygınlaştırılacağı belediyelerle yapılan protokolle sona erdi.

 
Bu haber 4056 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR