Bugun...
'BiR GECE ANSIZIN GELEBiLiRiZ'
Tarih: 08-03-2018 11:03:00 + -'BiR GECE ANSIZIN GELEBiLiRiZ'

MHP İL BAŞKANI ERSOY: BİZ GELDİK,YERİMİZİ BELİRLEDİK

            ÜLKÜ OCAKLARI İL BAŞKANI VOLKAN ÇOLAK:SÖZÜMÜZÜ YİNE TEKRARLIYORUZ 'BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ’

            ++++++MHP’li Meclis Üyelerinin Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu isminin Talas'ta bir parka verilmesi önerisinin AKP’li üyelerce reddedilmesinin ardından Talas’ta dün gece hareketli saatler yaşandı. Aralarında MHP İl Başkanı Baki Ersoy'un da bulunduğu bir grup ülkücü Talas Belediyesine gelerek belediye önünde bulunan meydanın Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Meydanı olacağını açıkladı. MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Bugün itibariyle bu meydan “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Meydanı” olmuştur.Biz Talas Belediyesinin Meclis kararınızı çok iyi idrak edemedik, ama teşkilat olarak kararı aldık ve şehidimizin adını buraya verdik dedi.

            +++++++Tüm bu gelişmelerin ardından dün saat 14.00'de Talas Belediyesi önünde toplanma kararı alan ve belediye önündeki Meydana  Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu isminin verileceğini duyuran Ülkü Ocakları, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin MHP İl Başkanı Baki Ersoy'la yaptığı telefon görüşmesinin ardından program iptal edildi ve açıklama Ülkü ocaklarında yapıldı. Burada bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Baki Ersoy, konu ile ilgili bakanımız beni telefonla aradı. Bakanımız MHP ile olan ittifakın böyle konularla yara almaması gerektiğini, şehidimizin ismini Talas'ta bir yere verebileceğimizi söyledi. sayın bakan kendisinin de bizzat o törende bulunacağının altını çizdi. Yani ileriki günlerde şehidimizin ismi Talas'ta bir bölgede yaşatılacak ifadelerini kullandı.

            Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy ve Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak ile çok sayıda ülkücü, dün gece geç saatlerde Talas Belediyesi önünde bir araya geldi. Gece geç saatlerde belediye önünde toplanan grup belediye önünde bulunan meydanın Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Meydanı olacağını açıkladı. MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Talas Belediyesinin önündeki meydanın adını dün gece Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak ile almış olduğumuz teşkilat kararı ile “Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Meydanı” olmuştur. Biz Talas Belediyesinin Meclis kararını çok iyi idrak edemedik ama teşkilat olarak karar aldık dedi. Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak ise Talas Belediye meclis üyelerince verilen Red cevabını kınadığını belirterek; ‘Buradan sesleniyorum Ülkücüler şehidinin adını bugünden itibaren Talas’ta dilediği yere yazacak ve yaşatacaktır dedi. Çolak, dün akşamdan itibaren çalışmamıza başlamış olup uygun gördüğümüz en güzel yere MHP İl Başkanımız Baki Ersoy ile beraber, Şehidimiz Fırat Yılmaz Çakıroğlunun İsmini yaşatacağız. ‘ ifadelerini kullandı.

            Tüm bu gelişmelerin ardından dün yine Talas Belediyesi önünde saat 14.00 açıklama yapacaklarını ve parkın isminin Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Meydanı olarak değiştireceklerini duyuran Ülkü Ocakları Kayseri İl başkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'den gelen bir telefonla programı iptal etmek zorunda kaldı. MHP İl Başkanı Baki Ersoy, Sabah saatlerinde Çevre ve Şehircilik bakanımız Mehmet Özhaseki telefonla beni aradı. Bakanımız MHP ile olan ittifakın böyle konularla yara almaması gerektiğini, şehidimizin ismini Talas'ta bir yere verebileceğimizi söyledi. sayın bakan kendisinin de bizzat o törende bulunacağının altını çizdi. Yani ileriki günlerde şehidimizin ismi Talas'ta bir bölgede yaşatılacak dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'le de telefonla görüştüğünü söyleyen MHP İl başkanı Baki Ersoy, Sayın Başkana sosyal medya hesabınızdan bir duyuru yapmışınız." Bu sabah kahvemizi Talas Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Palancıoğlu ile içtik. Rabbim şehrimizdeki uyum ve huzuru bozmasın bunu bozmak isteyenlere de fırsat vermesin demişiniz. Biz bunu üzerimize almıyoruz neden böyle bir açıklama yapmak gereği duydunuz dediğimizde başkan, "inanın benim bu olaylardan haberim yoktu.Ben Sabah Melikgazici, Kocasinan'ı ve ardından da Talas belediyemizi ziyaret ettim. burada sizinle alakalı bir durum yok dedi. Bende kendisine gelinen süreci aktardım. yani konu ile ilgili geri adım atmayacağımızı FETÖ yapılanmasında olduğu gibi bazı kriptolar tarafından sekteye uğratılamayacağımızı söyledim ve telefon görüşmemizi tamamladım diye konuştu.

            Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Volkan Çolak'ta, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından, devletin ve milletin bekası için hiçbir ikbal ve makam beklemeden canını ortaya koyan ülkücü hareket, ülkemizin varlık yokluk mücadelesi verdiği bu kritik  günlerde yine canını malını ortaya koyarak ülkemizin verdiği beka mücadelesinde devletinden taraf olarak bin yıldır süren devlet anlayışını bir kez daha tüm şer odaklarına ve dünyaya ispatlamıştır.Ancak bu kararlı duruşu tıpkı hain FETÖ yapılanmasında olduğu gibi bazı kriptolar tarafından sekteye uğratılma gayretindedir. Her fırsatta ülkücüleri kışkırtmak ve sokağa çekmek birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bu günlerde ülkemizin içine nifak tohumları ekmek için bahaneler üreterek ikilik çıkarma gayretinde olanlar varlığını sürdürmektedirler. Talas ilçesi Belediye Meclis Üyeleri, Ege Üniversitesi’nde 3 yıl önce PKK’lı hainler tarafından bıçaklanarak öldürülen Edebiyat Fakültesi öğrencisi Ülkücü şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun isminin bir parka verilmesi yönünde bir süre önce talepte bulundu. Ancak AK Partili Üyeler, bu talebi hiçbir gerekçe göstermeden red etti. Şehit kardeşimizin adının her karış toprağı için canımızı vereceğimiz şehrimizde yaşatılması gibi haklı bir talebimiz ; Terör örgütlerine PKK militanlarına gösterilen azami ihtimam kadar talep görmemiştir.  Bizler, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten aldığımız TÜRK İSLAM sancağını,  Bilge liderimiz Devlet Bahçeli’den öğrendiğimiz Devlet-i ebed-müddet anlayışımızı sürdürmek gayretindeyiz. Buna engel olmak isteyen şer odaklarına ‘ Bir gece ansızın gelebiliriz’ dediğimizde bizler laf olsun diye söylemedik.Önceki gece saat 24:30’da Şehit kardeşimiz FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU  ismini yaşatma talebimizi komik bir sebeple red eden TALAS BELEDİYESİ’ne giderek talebimizin cevabını istedik. Bu bir samimiyet testiydi, sözümüzü yine tekrarlıyoruz, ‘Bir gece ansızın gelebiliriz’ Biz TÜRK İSLAM FEDAİSİ ÜLKÜCÜLER bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu FETÖ yancısı kriptolar ile kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz.

            Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

           
Bu haber 594 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR