Bugun...

BAŞKANI PALANCIOĞLU ÇİN’DE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ
Tarih: 15-05-2019 10:17:00 + -BAŞKANI PALANCIOĞLU ÇİN’DE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ

Çin Cumhuriyeti’nin Shenzhen şehrinde gerçekleştirilen ve Huawai şirketince organize edilen Akıllı Şehir Forumu’na katılan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, birçok ülkeden belediye başkanı ve yöneticilerin katıldığı toplantıda Türkiye’den tek belediye başkanı olarak yer aldığını ve bu toplantıda özellikle Melikgazi için çok yararlı bilgiler edindiğini söyledi.
   Dünya de artık şehirlerin teknoloji ve bilgisayar destekli “akıllı şehirler” sistemi ile yönetildiğini belirten Başkan Palancıoğlu, akıllı şehircilik uygulamalarını örneklerini ve son teknolojik ürünleri incelediğini ve bu konuda uzman kişiler ile şirket yöneticilerine konuşmacı olarak bilgiler verdiğini kaydetti.
   Dünya’da önemli şehirlerin artık tek merkezden ve 24 saat esasına dayalı olarak hizmet verdiğini ve Melikgazi’de de akıllı şehir yönetimi için gerekli teknik alt yapısının hazır olduğunu hatırlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Güney Kore’nin başkenti Seul 2015 yılında en iyi akıllı şehir seçildi. Trafik sorununu çözmek için akıllı taşıma sistemleri ve akıllı trafik lambaları devreye sunuldu. Güvenlik kameraları ve polis iş birliği ile şehirde suç oranı düşürüldü. Su projesi ile otomatik olarak parkların sulanması sağladı. Telefonlar için uygulamalar yaptırarak vatandaş ile iletişimini üst düzeyde tuttu ve geri bildirimler ile sürekli kendini geliştirdi. Kent Yöneticileri olarak bu tür bir uygulamayı şehrimizde gerçekleştirmek istiyoruz.”
   Başkan Mustafa Palancıoğlu, Kayseri’nin bir bölge şehri olduğunu ve her geçen gün nüfusunun artığını bu nedenle trafik, asayiş, aydınlatma, su tüketimi, atıkların toplanması ve enerji gibi konularda planlama yapılarak dijital olarak yönetilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
   Haber Merkezi
Bu haber 210 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR