Bugun...
BAŞKAN PALANCIOĞLU 2017 YATIRIMLARINI ANLATTI
Tarih: 10-01-2018 11:48:00 + -BAŞKAN PALANCIOĞLU 2017 YATIRIMLARINI ANLATTI

“MEVLANA YILSONUNDA TRAMVAY HATTINA KAVUŞACAK”

   2017 yatırımlarını anlatmak için kentteki gazetecilerle bir araya gelen Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Talas Mevlana Mahallesi’ne yeni tramvay hattı için 2018 yılında çalışmalara başlanacağı söyledi.
   Talas’taki tarihi Feyzioğlu Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Palancıoğlu, 2017 yatırımları ve 2018’de gerçekleştirilecek olan projelerle ilgili bilgi verdi. Ayrıca basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan Başkan Palancıoğlu, geçen günlerde MHP İl Başkanı Baki Ersoy’un, “Talas’ı alacağız” şeklindeki sözlerine, “31 Mart 2019’a kadar seçilmiş bir belediye başkanıyım. Şu anda çok erken olduğu için bir şey söylemek durumunda değilim. Seçmen karar verecek” şeklinde yanıt verdi.
   2017 ve 2018 bütçelerinin hemen hemen birbirine yakın olduğunu kaydeden Başkan Palancıoğlu, Belediye bütçesi dışında, hayırseverlerden destek aldıklarını, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı Projelerinden de kaynak edindiklerini söyledi. Başkan Palancıoğlu, “Ortalama bütçemiz her iki yılda da 95 milyon TL. En önemli avantajlarımızdan biri Kayseri’de hayırsever desteğinden en çok faydalanan ilçe olduk. Sağlık ocaklarımız, okullarımız, camilerimizin pek çoğu hayırsever desteğiyle gerçekleştirildi. Neredeyse kendi bütçemiz kadar hayırsever desteğinden faydalandık. Aynı zamanda AB projelerinden, Kalkınma Ajansı projelerinden faydalandık” diye konuştu.
   Talas Mevlana Mahallesine yeni tramvay hattı için 2018 yılında çalışmalara başlanacağı müjdesini veren Başkan Palancıoğlu, yılsonuna kadar tramvay çalışmasının sona erdirileceğini belirtti.
   Başkan Palancıoğlu; “Şu anda 3 adet inşaatı devam eden ve 4 adet de yatırıma aldığımız okulumuz var. Yeni imar revizyonunda da 13 adet yeni okul alanı çıkardık. Bu esnada özel okullarda yatırım yapıyor. İstanbul’dan Mektebim Okulları Bahçelievler’de yatırım yapıyor. 2018’de onlar da eğitime başlayacak.”
    “9 yıldır depo olarak kullanılan Miraboğlu Sağlık Ocağı’na 500 milyar yatırım yaptık” diyen Palancıoğlu; “ Şu anda içinde 4 diş hekimi, diyetisyen, psikolog ve hepsinden en önemlisi Kayseri’nin ikinci kanser tarama merkezi buraya kuruldu. 5 tane de ayrı sağlık ekibi var. Şu anda burası küçük bir devlet hastanesi gibi çalışıyor. Başka bir rekor hizmetimiz de camilerle ilgili. Şu ana kadar 8 camiyi tamamladık, 6’sının açılışını yaptık. Son kalan 8’inci camide 30 Mayıs da açılmış olacak. Araç filomuzu yeniledik; yaklaşık 7 milyon TL’lik kamyonlar, iş makineleri satın aldık. Bunlar da kendisini yaklaşık 6 yılda amorti edecek. Kırsal alanda da sosyal tesis inşaatlarımız devam ediyor. Akçakaya’da havuzu olan bir sosyal tesis yaptık. Sakaltutan’da yine bir kültür evi projemiz var. Endürlük’te kabası biten bir sosyal tesisimiz daha var. güneş enerjisi santrali yaptığımız Süleymanlı Mahallesinde bir başka tesisimiz var. Bunların hepsi düğün salonu gibi organizasyonlarda kullanılabileceği gibi muhtar odalarının da olduğu; muhtarların gerek duyduğunda toplantı yapabileceği sosyal tesisler. Mengücek’te de bir sosyal tesis yapacağız.”
   Haber Merkezi

 
Bu haber 191 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR