Bugun...
BAŞKAN ÇELİK’DEN, GIDA SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNE GÖRSEL BRİFİNG
Tarih: 07-11-2018 13:20:00 + -BAŞKAN ÇELİK’DEN, GIDA SEKTÖRÜ TEMSİLCİLERİNE GÖRSEL BRİFİNG

   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, görsel brifinglerine bu kez sanayici ve iş adamlarıyla devam etti. Mimarsinan OSB üyeleri, gıda toptancıları ve ilimizdeki market sektörü temsilcilerinin katıldığı görsel brifingde Başkan Çelik yatırım ve hizmetleri anlattı.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in sanayici ve iş adamlarına yönelik görsel brifingi Asri Mezarlık içine yapılan Orgeneral Hulusi Akar Camii önünde başladı.
   Görsel brifing kapsamında daha sonra Kocasinan Bulvarı’na geçildi.
   Başkan Mustafa Çelik, şehir içinde yaptıkları katlı kavşaklar ve farklı çözümlerle 56 trafik ışığını kaldırdıklarını açıkladı. Bunun çok fark edilmediğini ifade eden Başkan Çelik, “Trafik ışığı Kayseri’de çok fazla denir. İlk planlamalar ızgara sistemi olunca ve caddeler birbirini kesen hatlar halinde bulununca ışıksız kavşak olmuyor; ama biz buna rağmen katlı kavşak ve başka çözümlerle 56 ışığı kaldırdık” dedi. 
   Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, sanayici ve iş adamlarına Orman Bölge Müdürlüğü’ne yaptıkları hizmet binasını da gösterdi ve kamuya yaptıkları binalarla ilgili bilgi verdi. Başkan Çelik, beraberindekilerle daha sonra Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi şantiye alanına geçti.
   Başka yerlerde yapılan kentsel dönüşümde önce binaların tamamlandığını, sosyal donatılara ise daha sonra başlandığını hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, Sahabiye’de sosyal donatıların kentsel dönüşümün önünde gittiğini söyleyerek Hayırsever Recep Mamur tarafından yapılan cami ile Hayırsever Mehmet İlgü tarafından yaptırılan ilkokulu tanıttı.
   Sahabiye’den Kocasinan Bulvarı’na çıkan Başkan Çelik, beraberindeki sanayici ve iş adamları ile Kocasinan Bulvarı’ndaki katlı kavşaklardan geçti.
   Görsel brifingde Kocasinan Bulvarı’ndan Sivas Bulvarı’na geçildi ve Doğu Garajı’nın girişindeki kavşaktan Talas’a dönüldü. Başkan Çelik, bu kavşakla, Tuna Caddesi Kavşağı’na yaptıkları hamburger kavşak gibi nokta bazlı dokunuşlarla trafikte çok büyük rahatlama yaşattıklarını kaydetti.
   Görsel brifing Orgeneral Hulusi Akar Bulvarı ile devam etti.
   Görsel brifing kapsamında daha sonra Talas Yolu’na geçildi. Güzergahtaki Büyükşehir Meslek Akademisi ve Mesleki Sınav Merkezi hakkında bilgi veren Başkan Çelik, bu binada iş arayan gençleri piyasanın ihtiyaç duyduğu meslek dallarında yetiştireceklerini ifade etti.
   Görsel brifing Talas-Bahçelievler Mahallesi’ne yapılan Sosyal Yaşam Merkezi ile sona erdi.
    Haber Merkezi
Bu haber 412 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR