Bugun...
BAŞKAN ÇELİK YAZARLARA ERCİYES’İ GEZDİRDİ
Tarih: 12-02-2018 10:56:00 Güncelleme: 12-02-2018 11:19:00 + -BAŞKAN ÇELİK YAZARLARA ERCİYES’İ GEZDİRDİ

   Büyükşehir Belediyesi ile Sabah Gazetesi tarafından düzenlenen İl Buluşmaları programı çerçevesinde şehrimize gelen Sabah Gazetesi Yazarları programın son gününde Erciyes’teydi.
   Sabah Gazetesi yazarları için Erciyes A.Ş. hizmet binasında düzenlenen sunuma Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Erciyes’le ilgili tanıtım filminin sunulmasının ardından, Sabah ve Daily Sabah ailesine Erciyes’i anlatan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, Erciyes’in tarih boyunca önemli bir simge ve sembol olduğunu söyledi.
   Erciyes’in Türkiye’nin tek master planlı turizm merkezi olduğunu ifade eden Elcüman, “Erciyes’in 26 milyon metrekaresi her noktasına kadar planlandı. 23 bin 750 metre mekanik tesisimiz var ve saatte 27 bin taşıma kapasitesine sahip. 102 km kayak pistimiz var ve bunların her biri birbirine bağlantılı. Gerçek kayak yapanlar için bu özellik çok önemli. Sezon boyunca kar garantisi sunmak için 154 adet suni kar makinesi aldık. 170 hektar alanı suni karla karlayabiliyoruz. Bu yıl 1 Aralık’ta sezonu açtık. Türkiye’de sezonu ilk açan biz olduk” dedi.
   Sunumu Sabah Gazetesi yazarlarıyla birlikte takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kayak sporu için gelenlerin farklı aktiviteler istediklerini belirtti ve bundan hareketle üçlü bir paket hazırladıklarını söyledi. Başkan Çelik, Kayseri’nin 6 bin yıllık bir tarihi olduğunu ve bunun izlerini taşıyan şehirle birlikte Kapadokya ve Erciyes’i üçlü olarak turizme sunduklarını kaydetti.
  Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, sunumda “Neden Erciyes” sorusuna da cevap verdi. Erciyes’in Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olduğunu ifade eden Elcüman, “Alplerle karşılaştırdığımızda onlardan da öndeyiz. Çünkü bizim tesislerimiz daha yeni ve bu nedenle onları geçmiş durumdayız. Onların tesisleri bizim tesislerimiz kadar konforlu değil” dedi.
   Kurum HaberHABER VİDEOSU

Bu haber 307 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR