Bugun...
BAŞKAN ÇELİK, SABAH GAZETESİ YAZARLARI İLE İL BULUŞMALARI PROGRAMINDA
Tarih: 10-02-2018 10:10:00 + -BAŞKAN ÇELİK, SABAH GAZETESİ YAZARLARI İLE İL BULUŞMALARI PROGRAMINDA

   Sabah Gazetesi İl Buluşmaları programı çerçevesinde Erciyes Kardanadam Tesisleri’nde bir program gerçekleştirildi. Sabah Gazetesi yazarları ile Kayseri protokolünün katıldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’yi her yönüyle büyütmek için çalıştıklarını belirtti. Başkan Çelik, Kayseri’nin tanıtımına yönelik programların da bu hedef doğrultusunda yapıldığını kaydetti.
   Program Kayseri’nin tanıtım filminin izlenmesiyle açıldı. Programın açılışında konuşan Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Prof. Dr. Kerem Alkin, illerin zenginliği ve becerisini ortaya çıkaracak olan bir çalışma yaptıklarını ve bu kapsamda Kayseri’ye geldiklerini belirterek, Kayseri’nin başarılarını ve projelerini Sabah Gazetesi aracılığıyla paylaşacaklarını kaydetti.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de Mustafa Çelik de, şehrin tüm ihtiyaçlarını gidermekle mükellef olduklarını ve klasik belediyecilik hizmetlerini Türkiye’ye örnek olacak şekilde yaptıklarını söyledi. Bunun yanında farklı bir şey daha yaptıklarını belirterek, bir belediye başkanının aynı zamanda yönettiği coğrafyayı büyütmek zorunda olduğunu ifade eden Başkan çelik, “Kayseri’yi sadece sanayide değil şehri turizm alanında da geliştirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda şehrimizi ulusal ve uluslararası alanda tanıtma yönünde çalışma yapıyoruz” dedi.
   Konuşmasının ardından Başkan Mustafa Çelik’e Sabah Gazetesi’nin plaketi takdim edildi. Programa katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman da, Kayseri’nin Türkiye’nin örnek ve model şehirlerinden bir tanesi olduğunu ifade etti.
   Vali Süleyman Kamçı da konuşmasında, Kayseri’nin son yıllarda Erciyes ile birlikte turizm alanında önemli gelişmelere sahne olduğunu söyledi. Vali Kamçı, “Sahip olduğumuz potansiyelleri ekonomik olarak değere dönüştürmek için gerek kamu gerekse özel sektör birlikte çalışıyoruz” dedi.
   Programda daha sonra Sabah Gazetesi Ekonomi Yazarı Prof. Dr. Kerem Alkin, Uluslararası Rekabet Araştırmaları Kurumu’nun hazırladığı rapor doğrultusunda Kayseri’nin küresel rekabetteki durumuna ilişkin bir sunum yaptı.
   Diğer yandan Sabah ve Daily Sabah Gazetesi yazarları Kayseri turu yaparak Kayseri’nin önemli değerlerini tanıma fırsatı buldular. Kayseri turunun bazı bölümlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı.
   Sabah ve Daily Sabah Gazetesi yazarlarının Kayseri turunda ilk durak Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Sabah Gazetesi’nin duayen yazarlarından Yavuz Donat’a müze hakkında açıklamalarda bulundu.   Yazarlarının bir sonraki durağı Kayseri Mahallesi ve ardından Selçuklu Uygarlığı Müzesi oldu. Müzeyi ilgiyle gezen ve müzedeki eserlerle ilgili sorular yönelten gazeteciler daha sonra Seyyid Burhanedin Türbesi’ni ziyaret ettiler, oradan Talas Erguvan Tesisleri’nde yenen öğle yemeğinin ardından Talas Gençlik Merkezi’ne dönüştürülen Tarihi Amerikan Koleji’ne geçildi. Sabah yazarları Kayseri Bilim Merkezi’ni de gezdiler. Bilim Merkezi ziyaretleri sırasında Kayseri’de Türkçe eğitimi alan 72 ülkeden öğrencilerle karşılaşan gazeteciler bir süre sohbet ettiler. Yazarlarının Kayseri turu Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Cumhuriyet Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanı Osman Yalçın, Sabah yazarlarına meydan ve meydandaki tarihi eserler hakkında bilgi verdi.
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 414 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR