Bugun...

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN KAYSERİ ŞEKER’E ZİYARET
Tarih: 07-11-2019 10:26:00 Güncelleme: 07-11-2019 10:39:00 + -BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN KAYSERİ ŞEKER’E ZİYARET

   Şeker Fabrikası’nın 6 Kasım 1955 de üretime başlamasının 64. üretim yıl dönümü olması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Şeker Fabrikasını ziyaret etti.
   Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay Şeker Fabrikası’nda 2019-2020 Kampanya dönemi çalışmaları ve randevulu pancar söküm ve tesellüm çalışmaları hakkında Başkan Büyükkılıç’ı bilgilendirdi.
   Şeker Pancarı tesellüm ve kantar tartım, şeker oranının alınma aşamalarında özellikle incelemede bulunan Başkan Büyükkılıç özellikle çiftçiye ödenecek pancar bedelini tahakkuk edecek olan Şeker pancarı içerisindeki şeker oranının tespitinde gösterilen itinadan dolayı Başkan Akay ve çalışanlara teşekkür etti.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç sözlerini şöyle sürdürdü; “Şeker Fabrikası’ndaki şeker pancarının üretim aşamalarına girinceye kadar olan aşamaları inceledim ve yetkililerden bilgi aldım. Sistemin işleyişini dinledim, gerçekten hayran kaldım. Ayrıca hiçbir şeyin rastlantı olmadığını içerisindeki çamur toprak oranından kamyonun içerisindeki ürünlerin alınan numunelerin şeker oranına kadar her türlü inceleme yapıldıktan sonra fabrika boyutuna geçtiğini görmek de ayrıca bir keyif verici.  Binlerce çiftçimizin el emeği göz nuru olan ürünlerinin değeri hesap edilirken buranın elbette ki güvenilir olması Kayserimizin açısından ayrıca bir güzellik arz etmektedir. Ben teknolojiyi ve gelişmeleri önemseyen ama en önemlisi insana değer vermek suretiyle burada onlara en konforlu bir şekilde bu hizmetleri almasını sağlayan günlerce aylarca kuyruklarda bekleyen vatandaş döneminin bitirip herkesin saatinde vaktinde geldiği hizmetini aldığı ve gittiği bir ortamı görmek şehrimiz adına bizi sevindiriyor, keyiflendiriyor” dedi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Başkanımıza sistemimizi tanıtma imkânı da bulduk. Şeker Kayseri’nin Orta Anadolu’nun Türkiye’nin bir değeri yüz akı. Çiftçinin ekmek kapısı buraya sahip çıkılmak hepimizin görevi. Biz elimizden geldiği kadar sahip çıkıyoruz. Görüyoruz ki şehrimizin şehr-i eminleri de sağ olsunlar en az bizimki kadar buraya ilgi hassasiyet gösteriyorlar. Ayrıca buranın sorunları ilgili de çözüm üretme konusunda bize yardımcı olmaya çalışıyorlar. Onun için bu nazik ziyaretlerinden dolayı Başkanımıza teşekkür ediyorum şeref verdi ayaklarına sağlık” dedi.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 269 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR