Bugun...
BAKAN ÖZHASEKİ OSB ZİYARETİ’NDE İMAR BARIŞI’NI DEĞERLENDİRDİ
Tarih: 13-06-2018 10:57:00 + -BAKAN ÖZHASEKİ OSB ZİYARETİ’NDE İMAR BARIŞI’NI DEĞERLENDİRDİ

”İMAR BARIŞI’NDA BEKLENTİMİZİN ÜZERİNDE İLGİYLE KARŞILAŞTIK”

   Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, seçim çalışmalarına Kayseri’de devam etti. Özhaseki Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan mobilya üreticilerine ziyarette bulundu.
   Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimi ile genel seçime kısa süre kala seçim gezilerine devam ediyor. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan mobilya üreticilerini ziyaret eden Özhaseki, burada çalışanlarla da bir araya geldi. Ziyareti öncesinde basın mensuplarına gündemi değerlendiren Özhaseki, İmar Barışı uygulamasında beklenenden daha büyük bir ilgiyle karşılaşıldığını açıkladı. İmar Barışı’na başvuracak vatandaşlara da bazı uyarılarda bulunan Özhaseki, “Geçtiğimiz cuma günü öğleden sonra kayıtları almaya başladık. Vatandaşın çok kolay bir şekilde gireceği bir sistem tercih ettik. E - devlet üzerinden herkes rahatlıkla yapabildiği için kimseye müracaat etmeden, aracı kullanmadan, ayrıca bir masraf etmeden rahatlıkla vatandaşlar internet üzerinden bize müracaat edebiliyor. Eğer bunu yapmak istemiyorlarsa il müdürlüklerimiz, İstanbul’da her ilçede açılan şubelerimiz ve bunun dışında Anadolu’daki ilçelerde tapu müdürlüklerimizden yardım alabilirler. Beklediğimizin üzerinde bir ilgiyle karşılaştık. Şu ana kadar başvurular 144 bini bulmuş durumda. 144 bin vatandaşımız ‘ben bu işten istifade etmek istiyorum diyerek’ işi kesinleştirdi. Kayıt yapmayıp, sadece anlamak için sisteme girip çıkan vatandaş sayısı ise yüzbinlerce. O zaman ben anlıyorum ki tespitlerimiz doğru. Türkiye’nin yüzde 60’tan fazlası, bu sayı neredeyse 14 milyona tekabül ediyor, bu işten yararlanacak. Yani bu düzenleme 80 milyonluk bir ülkede 50 milyon vatandaşımızı kapsıyor” diye konuştu.
   İmar Barışı’ndan yararlanmak isteyen vatandaşları çekmek için bazı yerlerde büroların kurularak vatandaşların davet edildiğini de aktaran Bakan Özhaseki, bunun gibi uygulamalara karşı vatandaşları uyardı. Söz konusu düzenlemeden yararlanabilmek için “Hiç kimseye gitmelerine gerek yok” diyen Özhaseki, “O tür bürolara, itibaren etmesinler. Doğrudan kendileri isterlerse internet ortamında girebilirler, il müdürlüklerimize gidebilirler ilçelerde de tapu müdürlüklerimize giderek oradan yardım alabilirler” ifadelerini kullandı.
   Açıklamalarında gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Bakan Özhaseki Türkiye’nin büyüme rakamlarını değerlendirerek, “Büyüme oranımız geçtiğimiz çeyrekte de 7.4’tü şimdi de aynı oranı yakaladık. Demek ki Türkiye, gayet güzel ve yerli yerinde işler yapıyor. Türkiye’nin ekonomisinin sağlam ayaklar üzerine bastığını gösteriyor” açıklamalarını yaptı.
     İHA

 
Bu haber 376 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR