Bugun...
BAKAN ÖZHASEKİ MEYDANI'NDAN KAYSERİ’YE SESLENDİ
Tarih: 11-06-2018 13:09:00 + -BAKAN ÖZHASEKİ MEYDANI'NDAN KAYSERİ’YE SESLENDİ

            “TÜM PROJELERDE BENİM EMEĞİM VAR”

   Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Kayseri Mitingi’nde Kayserililere seslendi. Özhaseki; “ Tüm projelerde benim emeğim var. Ama şunu bilin hepsinde Erdoğan’ın imzası ve izni var. Erciyes’te yaptığımız dünyanın en güzel kayak merkezinde imzası var. Yamula barajında, stadyumda, raylı sistemde, doğalgazda imzası var” dedi.
      Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kayseri Mitingine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önce Kayserililere seslenen Bakan Özhaseki, Erdoğan’ın Kayseri’ye ilk geldiği dönemi de hatırlattı ve o dönemde de Kayserililerin bir otopark açılışını mitinge çevirdiğini söyledi. Kendisinin de AK Parti’ye ilk geçen Belediye Başkanı olduğuna dikkat çeken Özhaseki, “O günden beri Cumhurbaşkanımızla birlikte yürümeye, dimdik durmaya devam ediyoruz. Nihayetinde ben bir faniyim. Önemli olan benim onunla birlikte olmam değil, milletimizin onunla birlikte olması. Sizler bize güvendiniz bizleri en yüksek oyla Kayseri’de şampiyon yaptınız. Yerel seçimlerde birinci parti biziz, genel seçim geldi birinci biziz. Unutmuyoruz. Gittiğiniz her parkta, gezdiğiniz her sokakta izimiz var” diye konuştu.
   Belediye başkanlığına başladığı dönemde Kayseri’de sadece birkaç tane park bulunduğunu hatırlatan Bakan Özhaseki; “CHP 3 dönem burada belediyecilik yaptı. Yaptıkları 3 hizmeti bana söylesinler. Söyleyemezler. Bizler hizmet ettik, gayret edip çalıştık alt yapıda da üst yapıda da aklınıza gelebilecek her hizmeti verdik. Her yurtdışına çıktığımda içime bir hüzün dolar gelirdim. Kendi kendime ‘Bunların sahip oldukları tesisler niye bizde yok’ derdim. Yollarına, parklarına, statlarına, trenlerine imrenirdik. Bizde çalıştık gayret ettik, çalışarak Kayseri’yi buraya getirdik” ifadelerini kullandı.
   Kayseri’de belediye başkanlığı görevine geldiği ilk yılların AK Parti hükümetinden önce olduğunu kaydeden Bakan Özhaseki bu dönemde çok sayıda projeleri olmasına rağmen hiç birine izin alamadıklarını belirtti. Özhaseki, “Belediyeciliğimizin ilk yıllarında elimizden gelen alt yapıyla uğraştık ancak yukarıda yapılacak projelerle neyse hiç birine izin alamadık. Stadyum yapmak istediğimizde karşı çıktılar. Raylı sistem yapmak istiyoruz dedik hayır dediler. Yamula barajına onay vermediler. Hiçbir projeye izin alamadım. Ne zaman ki 2002 yılı geldi, ne zaman ki Türkiye’nin ufkuna güneş doğdu, Cenabı Allah Recep Tayyip Erdoğan diye bir yiğit bahşetti… Tüm projelerde benim emeğim var. Ama şunu bilin hepsinde Erdoğan’ın imzası ve izni var. Erciyes’te yaptığımız dünyanın en güzel kayak merkezinde imzası var. Yamula barajında, stadyumda, raylı sistemde, doğalgazda imzası var. Boşuna sevmiyoruz Reisi o da Kayseri’yi bağrına basarak her projenin önünü açıyor” açıklamalarında bulundu.
   Haber Merkezi
Bu haber 361 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR