Bugun...
AVUKAT FEVZİ KONAÇ:
Tarih: 02-03-2018 10:26:00 + -AVUKAT FEVZİ KONAÇ:

           “28 ŞUBAT İTTİHAT TERAKKİ’DEN 15 TEMMUZ’A GELEN BİR SÜREÇTİR”

    Eğitim Bir Sen Kayseri 1 No'lu Şube, Eğitim Gençlik ve Kültür Merkezinde Kayseri Eski Baro Avukat Fevzi Konaç’ın katılımıyla 28 Şubat darbesiyle ilgili söyleşi yapıldı.
   Mehmet Akif İnan konferans Salonunda yapılan söyleşide 28 Şubat davalarında aktif olarak savunma yapan Avukat Fevzi Konaç, “28 Şubat, ittihat terakki ile başlayan bir süreçtir. Abdülhamit Han’a yapılan darbe ile Necmeddin Erbakan Hocamıza yapılan darbenin aynı mantık ürünü olduğu aşikârdır. 1950’li yıllarda demokrasiye ve Başvekil Adnan Menderes’e yapılan zulümler 28 Şubat zulmü ile aynıdır. Her on yılda milletin sevdiği iktidarlara yönelik yapılan darbeler sadece Türkiye kaynaklı müdahaleler değildir” dedi.
   Cumhuriyet kurulunca birtakım insanlar reddi miras anlayışı ile hareket ettiğini belirten Konaç, Amerika ve Emperyalist güçler 1990’dan sonra İslam’ı ve Müslümanları potansiyel düşman olarak gördüklerini dile getirdi. Süreçteki başörtüsü yasakları ile sadece İslami değerlerle mücadele edilmediğini ve binlerce insanın hak etmediği halde zindanlara atıldığını kaydeden Konaç konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “28 Şubat’ın arkasında FETÖ var, FETÖ bizi bırakın bunları yok edin demiştir. Uyanık olunmazsa yeni kalkancılar, Fadime Şahinler, Müslüm Gündüzler, Çevik Birler yine bu milletin karşısına çıkartılacaktır. Çözüm olarak öncekilerin düştüğü hatalara düşmeden adaletli davranarak insani ve İslami bir yaklaşım ortaya konmalıdır. Erbakan Hoca’yı o gün eleştirenler bugün Hocamızın davranışlarının ne anlama geldiğini gayet iyi anlamışlardır. 28 Şubatların bir daha yaşanmaması için hataları önce biz eleştirmeliyiz, bir kardeş olarak korkmadan olumlu eleştiri mantığı ile hareket edelim.”
   İHA
Bu haber 2044 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ