Bugun...
ASTRONOMİ OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ
Tarih: 26-12-2017 10:19:00 + -ASTRONOMİ OKULU İLK MEZUNLARINI VERDİ

   Bilim Merkezi, bilimi genç beyinlerin ilgi alanı haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda açılan Astronomi Okulu ilk mezunlarını verdi. Astronomi Okulu mezunları Bilim Merkezi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
   Bilim Merkezi’nin 5 Kasım - 24 Aralık 2017 tarihleri arasındaki açtığı Astronomi Okulu’nda; yıldızların oluşumlarından, evrenin derinliklerindeki galaksilere kadar geniş bir yelpazede uzman eğitmenler tarafından eğitim verildi. Astronomi Okulu’nda atölye ve etkinliklerle uygulamalar yaparak astronominin büyülü dünyasında keyifli ve eğitici bir yolculuğa çıkan 11-15 yaş grubundaki 37 öğrenci, 8 hafta süren okuldan mezun oldu.
   Büyükşehir Belediyesi Etüt Projeler Daire Başkanı Ahmet Bahçecioğlu, astronomi okulunun ilk öğrencilerinin sekiz hafta gibi kısa bir sürede önemli bilgilerle donatıldığını belirterek, “İlerde inşallah bilim adamları olunca astronomi okulunun mezuniyet belgesine bakarak bu yola böyle çıkmıştık diyeceksiniz” şeklinde konuştu.
   Daha sonra Kayseri Bilim Merkezi’nin astronomi okulunun ilk mezunları olan 37 öğrenciye Etüt Projeler Daire Başkanı Ahmet Bahçeci ve Bilim Merkezi Müdürü Suat Şahin tarafından sertifikaları verildi.
   Haber Merkezi
Bu haber 296 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ