Bugun...
ASKON’DAN KTO’YA ZİYARET
Tarih: 09-02-2019 10:13:00 + -ASKON’DAN KTO’YA ZİYARET

   Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın başkanlığındaki heyet, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’u ziyaret ederek güncel ekonomik gelişmelerle ilgili istişarelerde bulundu.
   İş dünyasının beklentilerinin konuşulduğu ziyarette, KTO Yönetim Kurulu Başkanı ve ASKON Genel Başkanı’nın yanı sıra ASKON Genel Başkan Vekilleri Bekir Aydın ve Muhammet Ali Öz, Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlanma Başkanı Gökhan Yavuzer, Muhasip üye Mutlu Arman Genel Sekreter Vekili Ferda Ankun, ASKON Şube Başkanı Ali Özcan ve ASKON Kayseri Şube Başkan Yardımcısı İlker Barlı hazır bulundu.
   Karşılıklı fikir alışverişi ve tanışmanın gerçekleştiği ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Gülsoy; nazik ziyaretlerinden dolayı Genel Başkan Aydın nezdinde heyete teşekkürlerini iletti.
   Ticaretin dostluğu pekiştirdiğini vurgulayan Başkan Gülsoy; “Ticaretiyle ün salmış bir şehirde yaşıyor, ticarete Kayseri olarak ayrıca kıymet veriyoruz. Ticaretin olduğu yerde barış olur, dostluk olur, ticaretle başlayan ilişkiler daha da kuvvetlenerek pekişir. Ticaret Kayserililerin hayatında daima ilk sıralarda yer alacaktır. Günümüzde şekil değiştiren gelecekte de farklılaşarak gelişecek olan ticarette rakiplerimizden geri kalmamak için e ticareti önemsiyor ve üyelerimizi bu doğrultuda teşvik etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
   Kayseri ihracat rakamlarına da değinen Başkan Gülsoy 2018 yılında Cumhuriyet tarihinde rekor kırıldığını hatırlatarak, “Her ne kadar geçmişi ticarete dayanan bir şehir olsak da sanayi olarak da oldukça gelişmiş durumdayız. Özellikle 2018 yılında gerçekleşen 2 milyar 265 milyon dolar ihracatta, sanayinin önemli bir payı var. Hala istediğimiz rakamları elde etmiş değiliz fakat bu rekor Kayseri iş dünyasını heyecanlandırmıştır. Sürekli dile getirdiğim gibi artık kendi yağıyla kavrulamayacak kadar büyüyen şehrimiz; devletimizin destek ve teşvikleriyle 2023 için koyduğumuz 5 milyar dolar ihracat hedefimize ulaşacaktır. Bunun için elimizden geleni yapacak,  daha fazla azim ve gayretle çalışacağız” dedi.
   Misafirperverliklerinden dolayı Başkan Gülsoy’a teşekkür eden Genel Başkan Aydın ise “ASKON ailesi olarak 2019 yılı için ödevimiz ihracatın artırılması yönünde çalışmalar yapmaktır. Katma değerli üretime odaklanmak ve bu üretimi ihraç edebilmek için üyelerimizin ihracatını geliştirecek çalışmalar yapıyoruz. Bu konuda da siz kıymetli Başkanlarımızla bir araya gelerek istişarelerde bulunuyoruz. Oda olarak ASKON ailesine gösterdiğiniz yakınlıktan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum diye konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 266 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR