Bugun...
ALLİANZ TÜRKİYE SAĞLIK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖZDEMİR:
Tarih: 11-01-2019 10:26:00 + -ALLİANZ TÜRKİYE SAĞLIK GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ÖZDEMİR:

             “KAYSERİ’DE 2500 KİŞİ SAĞLIK SİGORTASI YAPTIRDI”

   1 milyon 376 bin 722  nüfuslu Kayseri’de sigortalanabilir nüfusun 1 milyon 144 bin kişi olduğunu belirten Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, buna karşın sağlık ve acil sağlık sigortası yaptıranların toplam sayısının 2491kişiyle sınırlı kaldığına dikkat çekti.
   Allianz Türkiye Sağlık Genel Müdür Yardımcısı Okan Özdemir, sağlık sigortası sahipliğinin mevcut durumuna ilişkin bir açıklama yaptı.1 milyon 376bin 722nüfuslu Kayseri’de sigortalanabilir nüfusun1 milyon 144 bin kişi olduğunu belirten Özdemir, buna karşın sağlık ve acil sağlık sigortası yaptıranların toplam sayısının ise 2491 kişiyle sınırlı kaldığını dile getirdi. Hane halkı gelirinin yüzde 1,9’uyla sağlık harcaması yapılan Kayseri’de beklenen yaşam ömrünün 78 olarak hesaplandığını vurgulayan Özdemir, ilerleyen yaşla birlikte sağlık harcamalarında da büyük artış yaşandığına dikkat çekti.
   Muhtemel sağlık sorunlarını güvence altına almak isteyenler için çözümün Tamamlayıcı Sağlık Sigortası(TSS)olduğunu kaydeden Özdemir, “TSS, özel sağlık sigortası olmasını isteyen ancak bütçe ayıramayan, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için SGK ile anlaşmalı özel hastaneleri tercih eden, yüksek standartlarda sağlık hizmetini alırken ilave ücret ödemek istemeyenler için ideal bir ürün” dedi. Özdemir, bu ürün ile sigortalıların sağlık hizmetine,daha yaygın bir kurum ağıyla ve beklemeksizin, kolaylıkla erişebildiklerini söyledi.
  Haber Merkezi
Bu haber 207 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR