Bugun...
AKŞENER'DEN YUSUF HALAÇOĞLU AÇIKLAMASI
Tarih: 24-05-2018 11:12:00 + -AKŞENER'DEN YUSUF HALAÇOĞLU AÇIKLAMASI

            “KAYSERİ’Yİ İSTEMEDİ BEN DE O KARARA SAYGI DUYDUM”

   *** İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener Antalya mitinginde İYİ Parti’nin kurucularından Yusuf Halaçoğlu'nun aday gösterilmemesi hakkında açıklamalarda bulundu. Akşener; “Kayseri 1. sırayı istemedi, ‘Beni affedin’ dedi Ben de o karara saygı duydum” dedi. Halaçoğlu ise yazılanların aksine “Listede yer almasam da bütün varlığımla hiçbir küskünlük göstermeden bu yolda mücadeleye devam edeceğim. Çocuklarımıza emin bir gelecek için çalışacağım” diye konuştu.
    İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener milletvekili adayı gösterilmeyen İYİ Parti kurucularından Yusuf Halaçoğlu ile ilgili açıklama yaptı.
   Akşener Antalya'da düzenlenen mitingde şunları söyledi: “Sayın Halaçoğlu benim öğretmenimdir, hocamdır, abimdir. Kayseri 1. sırayı istemedi. İzmir ya da Ankara’yı istedi. Genel başkan yardımcılarımız vardı. Genel başkan yardımcılarımızın altına onu koysak olmazdı. Koskoca abimi. Dolayısıyla ‘Beni affedin’ dedi. Ben de o karara saygı duydum” diye konuştu.
   Yusuf Halaçoğlu yaptığ açıklama ile yazılanların aksine partisine küskün olmadığını söyledi. Halaçoğlu; “Küskünlük göstermeden devam edeceğim” dedi.
   Halaçoğlu açıklamasında şunları söyledi; “Ancak şunu belirtmek istiyorum. Sosyal medyada bu durumu çarpıtarak verenler iyice anlasın ki, benim milletvekili olmam önemli değil. Biz makam için yola çıkmadık. Hedefimiz... Türkiye'yi yeniden parlamenter demokratik hukuk devleti olarak inşa etmek ve tek adam yönetiminden kurtarmak. Listede yer almasam da bütün varlığımla hiçbir küskünlük göstermeden bu yolda mücadeleye devam edeceğim. Çocuklarımıza emin bir gelecek için çalışacağım.
Bu haber 384 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR