Bugun...
AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ GÜL’Ü ELEŞTİRDİ
Tarih: 04-01-2018 10:41:00 Güncelleme: 01-01-1970 03:00:00 + -AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ GÜL’Ü ELEŞTİRDİ

           “DOSTLARIMIZDA ARTIK MAALESEF SOSYAL MEDYA YOLUYLA BİZİMLE HABERLEŞMEYE BAŞLIYOR”
           “AİLENİN BİR PARÇASIYSAN ORTALIKTA KONUŞMAK DOĞRU DEĞİL”

*** Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün KHK ile ilgili açıklamalarına tepki gösterdi. Elitaş; “Dostlarımızda maalesef artık televizyon yoluyla sosyal medya yoluyla bizimle haberleşmeye başlıyorlar. Evin içindeki bir meseleyi ailenin parçasıysan, ailenin bir üyesiysen aileyle ilgili meseleyi ortaklıkta konuşmak doğru değil. Onu yapmamanız gerekir” dedi.
*** Elitaş; “Bakın fitne fesat aldı başını gidiyor.  Gönül ister ki varsa bizimle ilgili yaptığımızla ilgili düzenleme açarsınız konuşursunuz burada bir şey var, benim tereddütlerim var diye ifade edersiniz. Ama bunu evin içindeki bir meseleyi ailenin parçasıysan ailenin bir üyesiysen aileyle ilgili meseleyi ortaklıkta konuşmak doğru değil. Onu yapmamanız gerekir”
   Ak Parti Grup başkanvekili Mustafa Elitaş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül´ün 696 sayılı KHK ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar ilgili açıklamalarda bulundu. Elitaş; “Bakın fitne fesat aldı başını gidiyor. Dostlarımızda maalesef artık televizyon yoluyla sosyal medya yoluyla bizimle haberleşmeye başlıyorlar. Gönül ister ki varsa bizimle ilgili yaptığımızla ilgili düzenleme açarsınız konuşursunuz burada bir şey var, benim tereddütlerim var diye ifade edersiniz. Ama bunu evin içindeki bir meseleyi ailenin parçasıysan ailenin bir üyesiysen aileyle ilgili meseleyi ortaklıkta konuşmak doğru değil. Onu yapmamanız gerekir. O kanuna bir madde koyduk dedik ki, bu ülkeyi hain FETÖ’culardan, Fetullahcı şahsiyetsizlerden kurtaran bu kahraman millet yarın bir dava ile karşı karşıya kalamasın efendim Türk Silahlı Kuvvetlerin aracına hasar verdin, gittin şuna taciz ettin, yumruk vurdun, darbeyi engelledin diye bir davayla karşılaşmasın diye üniformalı olan resmi görevli olan kişilerin yanında o gün 15 ve 16 Temmuz tarihinde darbeyi engellemek için çalışan kahramanların yaptıkları icraatın sorumluluktan kurtaran bir düzenlemeyi yaptık. Ama kalktılar bunu farklı yönlere götürdüler. Arkadaşlar o yaptığımız düzenlemede açık ve net herhangi bir sıkıntı yok” dedi.
   İran’da yaşanan gelişmelere de değinen Mustafa Elitaş, “Bizim bulunduğumuz coğrafya yangın yeri. Bir kaç gündür İran’da bazı hadiseler oluyor. Ne oldu sebebinin nereden çıktığı belirsiz. Yumurtaya zam yapmışlar diye çıkan bir söylenti ile tıpkı gezi olaylarında olduğu gibi 9 tane ağacın yer değiştirilmesi, 3 tanesinin ömrünün bitmiş ağacın kesilmesinden dolayı tüm Türkiye’yi yangın yerine çevirdikleri gibi İran’da da farklı işler yapmaya çalışıyorlar. Biz diyoruz ki, bizim bulunduğumuz coğrafyada bütün ülkelerin toprak bütünlüğünü herkes saygı duymalı korumalı. Suriye tek coğrafya da bulunmalı. Irak tek coğrafyada tek haritada bulunmalı. Orada başka devletler, terörist devletler istemiyoruz. Suriye’de de istemiyoruz. Biz hiçbir devletin dinine, ırkına, mezhebine bakmıyoruz. Ama Türkiye için tehdit oluşturacak ne varsa o bizi rahatsız ediyor”
   Haber Merkezi

 HABER VİDEOSU

Bu haber 316 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR