Bugun...
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ:
Tarih: 06-01-2018 10:45:00 + -AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ MUSTAFA ELİTAŞ:

           "MHP İLE İTTİFAKIMIZ KOLTUK VE SEÇİM İTTİFAKI DEĞİL"

   AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, AKP İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve yönetim kurulu üyeleri AKP Develi İlçe teşkilatını ziyaret ederek istişarelerde bulundu. Elitaş burada MHP ile ittifaklarına ilişkin açıklamasında "Bu ittifak koltuk ittifakı değil, seçim ittifakı değil, belediye meclisinde kim olacak, baraj şu mu olsun, kaç milletvekili olsun değil. Bu ittifak 15 Temmuz'da Türk milletinin gösterdiği kahramanlığın, ittifakının sonucudur" dedi.
   AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Kayseri'nin Develi ilçesini ziyaretinde partililerle bir araya geldi. Elitaş burada yaptığı konuşmasında, "15 Temmuz, altın harflerle tarihe yazılacak bir kahramanlıktır" dedi.
   "Hain FETÖ’cülerin ellerindeki silahları alanlar, onların kullandığı tankı alan yiğitler var. O kahramanlar 15 Temmuz darbe girişimini önledi" diyen Mustafa Elitaş, "Bir buçuk yıl önce çıkan KHK’ya kimse ağzını açmadı. Kimsenin gık’ı çıkmadı. Kimse 'burada bir yanlışlık var, muğlâklık' var demedi. Biz o kahramanların başına iş gelmesin diye. Herhangi birisi darbe yapmaya çalıştığı zaman yine o kahramanlığı bu Türk milleti göstersin, gözdağı verilmesin diye o KHK’ya ‘Kimliğine bakılmaksızın sivil veya resmi ‘ diyerek sadece sivil kelimesini ekledik. Birden bire bir bardak suda fırtına koparmaya başladılar. İç savaş çıkaracaksınız diye söylediler" diye konuştu.
   7 Ağustos’tan bu tarafa iki siyasi partinin ülkenin bekası için kurdukları milli ittifakı, ortaya koydukları gayreti devam ettirmeye çalıştığını bildiren Mustafa Elitaş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Bu partiler MHP ve AK Partidir. Bu ittifak 18 Temmuz’da, 7 Ağustos’ta başlayan bu ittifak inşallah önümüzdeki günlerde de aynı şekilde devam edecektir. Bu ittifak koltuk ittifakı değil, seçim ittifakı değil, belediye meclisinde kim olacak, baraj şu mu olsun, kaç milletvekili olsun değil. Bu ittifak 15 Temmuzda Türk milletinin gösterdiği kahramanlığın, ittifakının sonucudur. 3 Kasım 2019’da yapılacak seçim 15 Temmuz’daki kahramanlık destanının tescillenmesi ve taçlanması seçimidir. 31 Mart yerel seçimler 3 Kasım 2019’da yapılacak olan seçimlerin işaret fişeğidir. Bu seçim farklı bir seçim. Bu seçimler Türk milletinin bekası, orta doğunun selameti için önemli bir seçimdir."
   İHA
Bu haber 419 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR