Bugun...
AK PARTİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ
Tarih: 15-08-2019 10:53:00 + -AK PARTİ BAYRAMLAŞMA TÖRENİ

           ÖZHASEKİ: "ZOR BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ VE BURADA FİTNE UNSURLARI HEP OLACAK"

   AK Parti Kayseri İl Teşkilatı Bayramlaşma törenini Büyükşehir Belediyesine ait Muhabbet Kafe'de yaptı. Çok sayıda partilinin katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Zor bir coğrafyada yaşıyoruz ve burada fitne unsurları hep olacak" dedi.
   Bayramlaşma töreninde ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu yaptı. Çopuroğlu, “Bayram bir araya gelmemize vesile oluyor. Her ne kadar bayramlar yaz aylarına denk geldiği için tatil havasına dönüşse de, bayramları hakkıyla kutlayan ve Kayseri’de kalan önemli bir nüfusumuz var. Bayramda tatile gideceklerin 1-2 gün eşini dostunu ziyaret ettikten sonra gitmeleri hem kendileri hem de şehir için bereketli olacaktır diye düşünerek dua ediyoruz" dedi.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, başkanlar olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını söyleyerek, “Kültürümüzde Allah’ın bizlere lütfetmiş olduğu böyle güzel dayanışmaların olması, büyüklerimizi, küs olduklarımızı ve aynı şekilde mezarlarımızı ziyaret etmeyi bizlere nasip eden ve bu inancı barındıran kültürün çok şükür sahibiyiz. Amacımız sizlere layık olmak. İnşallah huzur içerisinde daha nice bayramlara erişmeyi temenni ediyor ve herkese sevgiler saygılar sunuyorum" diye konuştu.
   AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, tüm Müslümanlardan dualarını beklediklerini söyleyerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Vatanımızın birlik beraberliği ve bölünmez bütünlüğüne hepsine dua bekliyoruz. İslam coğrafyasında yaşanan sıkıntıların, Kurban Bayramı vesilesi ile telafi edilmesini Allah’tan niyaz ediyoruz. Bütün bu duygu ve düşüncelerle bütün sevdiklerinizle nice bayramlara erişmenizi temenni ediyoruz."
   Bayramlarda yoksulların gözetildiğini söyleyen AK Parti Milletvekili Mustafa Elitaş, “Bayramla söylenildiği gibi birlik, beraberlik dayanışma günüdür.Yok olanların görürlüğü, yoksuların gözetildiği, insanların af dilediği bir dönemdir. İnşallah bu Kurban Bayramında da edeceğimiz dualar geçmişteki günahlarımızı affettirecek ve tekrar ettirmeyecek zamanı yaşamayı rabbim bizlere nasip etsin diyorum ve tüm insanlığın, Müslümanların ve Türk aleminin Bayramını kutluyorum” dedi. 
   AK Parti Kayseri Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, iyi niyetlerle gayret ettiklerini ve Allah’ın bu niyetleri karşılıksız bırakmadığını söyleyerek şunları kaydetti: "İki noktaya dikkat çekmek istiyorum. Birincisi, zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Üzerinde yaşadığımız bu coğrafyadaki sorunlarımız, bir taraftan ülkenin jeopolitik konumundan ve diğer taraftan inançlarımızdan, bir taraftan da tarihte üstlenmiş olduğumuz coğrafyamızın liderliğini yapmış olmayı üstlenmemizden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı fitne unsurları bir türlü dinmek bilmez bu coğrafyada. İkinci söyleyeceğim de şu, 25 senedir biz burada belediyecilik yapıyoruz. Ak belediyecilik nasıl yapılır en güzel örneklerini sergiliyoruz. Hep beraber bir istişare ve kavgalardan uzak ortamlarda Hamd olsun bu şehirde de hizmet ediyoruz. Bütün projeleri takip etmeye de devam ediyoruz zaten. Yıllardır verdiğimiz bu mücadele ile Kayseri, 25 sene önceki Kayseri değil. Bundan birkaç sene sonra da aynı Kayseri olmayacak ve daha güzel bir hale gelecek. Çünkü bizler iyi niyetle gayret ediyoruz, Allah da yardım ediyor ve bu şehirde her şey değişiyor. Allah güzel günler görmeyi hepimize nasip etsin. Ben bu vesile ile bir kez daha herkesin kurban bayramını kutluyorum ve Allah bu millete kötü günler göstermesin diye de dua ediyorum."
   İHA

 
Bu haber 196 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR