Bugun...

AGD’DEN ‘SON KALE AİLE’ KONFERANSI
Tarih: 10-02-2020 11:03:00 + -AGD’DEN ‘SON KALE AİLE’ KONFERANSI

   Anadolu Gençlik Derneği Kayseri şubesi tarafından ‘Son Kale Aile’ konferansı düzenlendi.
   Anadolu Gençlik Derneği Kayseri Şube Başkanı Baki Coşkun, aile konusunda seminerler verdiklerini ve bunu Abdülaziz Kıranşal’ın katıldığı program ile taçlandırdıklarını belirterek “Toplumları ifsat edenlerin en büyük davası ve amacı aileyi bozmaktır. Biliyorlar ki Aile kurumunun bozulması demek toplumun bozulması demektir. Bu tahribatı yapanlar artık televizyon ve internet ile evimizin her köşesini işgal etmiş durumdalar. Öyle bir işgal ki tüm diziler, filmler, gazeteler, sosyal medya ve her türlü mecra da gayri meşru ilişkileri çağdaşlık diye zihinlerimize yerleştiriliyor.Ailedeki bozulmasının en büyük yansıması ise maalesef genç nesillerimizi etkilemektedir. Nitekim mütedeyyin ailelerin çocuklarında bile çok ciddi itikadi sorunların yaşandığı,gençlerde sigara, uyuşturucu ve alkolün lise düzeylerine indiği hepimizin malumu. Çocuklarımızın matematik, Türkçe, fizik, kimya gibi derslerine verdiğimiz önemi maalesef bu konularda göstermiyoruz. Çocuklarımıza onları dershane kapılarında beklediğimiz süre kadar olsun inancını, değerlerini öğretmek için zaman ayırsak, inanın bugün tablo bambaşka olurdu.” ifadelerini kullandı.
   AGD Kayseri Başkanı Coşkun, “Böyle bir ortamda sorunun çözümü, uzaklarda değil kendi köklerimizde aranmalı, İstanbul Sözleşmesi gibi aile yapımıza dinamit koyan her türlü sözleşme ve politika derhal sonlandırılmalıdır. Aile içi şiddete sebep olabilecek ekonomik, sosyal, kültürel etkenler devlet ve sivil toplum işbirliği ile ortadan kaldırılmalıdır. Gerek medya gerekse sosyal medyada aile düzenini bozan, çarpık ilişkileri yaygınlaştırmaya çalışan, şiddeti öven ve özendiren içerikler çok daha titiz bir şekilde denetlenmelidir. Eğitim sistemimiz, aile yapısının güçlendirilmesi, değerler eğitimi, şefkat ve merhamet temelinde yeniden gözden geçirilmelidir. Bizler Anadolu Gençlik Derneği/Milli Gençlik Vakfı olarak bu tarz programlarla farkındalığı artırmaya, unutulanları hatırlatmaya, milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmeye her zaman olduğu gibi yine can siperane çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
   Program sinevizyon gösterisinin ardından eğitimci yazar Abdülaziz Kıranşal’ın aile yapısı ve topluma etkilerinin anlatımının ardından son buldu.
   Haber Merkezi
Bu haber 353 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR