Bugun...
ADAYLIĞIMA KOZAKLI DA KARAR VERİLDİ!
Tarih: 29-09-2017 10:52:00 Güncelleme: 29-09-2017 11:05:00 + -ADAYLIĞIMA KOZAKLI DA KARAR VERİLDİ!

ADAYLIĞINA NASIL KARAR VERİLDİĞİNİ ANLATTI!
   *** Çarşamba günü yarım kalan savunmasına dün de devam eden Ticaret Odası Başkanı ve FETÖ zanlısı Mahmut Hiçyılmaz, Ticaret Odası Başkanlığı adaylığına nasıl ve nerede yapılan istişare toplantısında karar verildiğini ve seçim kampanyasında kendisine hangi STK’ların destek verdiğini ve ile seçildikten sonra yaşadıklarını mahkemeye tek tek anlattı. Elinde ki fotoğrafları da mahkemeye delil olarak sundu.
   KOZAKLI DA İSTİŞARE EDİLDİ!
   ***Hiçyılmaz, kendisini İstanbul’a davet eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun Özhaseki’yi telefonla arayarak, “Adayımız Mahmut Hiçyılmaz!” dedikten sonra Kozaklı’da Mustafa Elitaş’ın başkanlığın da yapılan istişare toplantısında adaylığının kesinlik kazandığını ve daha sonra STK’larla birlikte Hilton’da düzenlediği basın toplantısı yoluyla adaylığını kamuoyuna duyurduğunu açıkladı.
  

   MAHMUT HİÇYILMAZ’IN ÖNCEKİ GÜNDEN KALAN İFADESİ…

   Çarşamba günü öğleden sonra mahkeme huzuruna çıkan Mahmut Hiçyılmaz’ın ifadesine akşam saat 17.00’de, Perşembe günü Sabah devam etmek üzere ara verilmişti…
   Hiçyılmaz’ın, Çarşamba günkü akşam saatlerinde verdiği ifade de sizlerle paylaşmadığımız, eksik kalan bölümler vardı…
   Onları da başlıklar halinde sizlerle paylaşmakta yarar var…

   ADAYLIĞIM ELİTAŞ’IN BAŞKANLIĞINDA KOZAKLI DA YAPILAN İSTİŞARE DE KARARLAŞTIRILDI!

 

Mahmut Hiçyılmaz, İstanbul’da TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile yaptığı görüşmeden sonra dönemin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye telefon açarak, “Adayımız Mahmut Hiçyılmaz, desteğini bekliyoruz!” diye Başkan Özhaseki’ye durumu bildirdikten sonra Kayseri’ye döndüğünü ve Özhaseki’yi makamında ziyaret ettiğini, karşılıklı durum değerlendirmesi yaptıklarını, Özhaseki’nin, “Belediye olarak her yıl yaptığımız ya da yapacağımız yatırımları görüştüğümüz Bakan, milletvekili ve parti yöneticilerini katıldığı toplantımız var, senin adaylığını ora da dile getirip, istişare ettikten sonra neticeyi sana bildiririm!” dediğini söyledi. Hiçyılmaz, daha sonra Kozaklı’da Mustafa Elitaş başkanlığında toplantı yapıldığını, Elitaş’ın, istişare toplantısı sonun da kendisine adaylığını uygun gördüklerine karar verdiklerini ve seçim çalışmalarına başlayabileceğini söylediğini, bu karardan sonra STK’larla temasa geçtiğini, MÜSİAD, GESİAD, TÜMSİAD ve HASİAD’la görüştüğünü, sadece GESİAD’dan olumlu cevap alamadığını, Hilton’da basın açıklaması yapmaya hazırlandığı sırada Özhaseki ile yaptığı görüşme de, “GESİAD’ın da olurunu alırsan iyi olur, bekledin bekledin madem bir kaç gün daha basın açıklamanı geciktir de GESİAD’ın da desteğini al öyle basın açıklaması yap!” dediğini ve bu uyarıdan sonra GESİAD’tan da destek sözü aldıktan sonra Hilton’da basın toplantısı düzenlediğini söyledi.
   Hiçyılmaz, Hilton Otelinde düzenlediği ve adaylığını açıkladığı o basın toplantısında yanın da kimlerin oturduğunu da isim vererek tek tek açıkladı.
   ORTAĞI FARUK ÇARŞIBAŞI İLE NİYE TERS DÜŞMÜŞ?
  
Hiçyılmaz, mahkeme huzurunda verdiği ifade de emniyete giderek aleyhinde ifade veren ortağı Faruk Çarşıbaşı ile aralarının nasıl açıldığını da anlattı. Hiçyılmaz, “Meslek Komiteleri seçiminden bir gün sonra teşekkür için MÜSİAD’a ziyarete gitmiştim. Faruk Çarşıbaşı orada birileriyle hararetli bir şekilde tartışıyordu. Ben bu tartışmaya müdahil olmadan Başkanın odasına geçerek kendilerine seçimler de verdikleri destekten dolayı teşekkür ettim. O gün akşam Hamdi Kınaş beni telefonla arayarak akşam görüşmek üzere MADO’ya davet etti. MADO’da yaptığımız görüşme sırasında Faruk Çarşıbaşı’nın olduğu bir listeye oy vermeme kararında olduklarını söyledi. Ben de Faruk Çarşıbaşı’nın ben de emeği çok, kurduğumuz seçim karargâhında gece-gündüz aralıksız üç ay boyunca çalıştı. Onu bir yere yazmak zorundayım. Oy verip vermeme konusu siz kalmış diye cevap verdim. Ertesi sabah Faruk Çarşıbaşı’nın işyerine gittim. Durumu anlattım ve kendisine, bana emeğin çok geçti dolayısıyla seni kendisini Meclis Başkan Yardımcısı olarak listeye yazacağımı söyledim. Beni oralara mı layık görüyorsun diye bana bağırdı, çağırdı. Bunun üzerine ben de oradan çıkıp gittim. Ondan sonra Faruk Çarşıbaşı, gerek Meclis oturumların da hep bağırıp çağırarak beni küçük düşüren konuşmalar yaptı. Daha sonra da kendi isteğiyle Emniyet’e giderek benim hakkımda GESİAD’ın emrin de olduğuma ilişkin ifadeler vermiş” dedi.
   Hiçyılmaz, dört yıllık hizmet dönemin de Kayseri Ticaret Odası tarihin de verilmemiş ölçü de hizmet verdiğini ancak bazı basın kuruluşları ile sosyal medya aracılığıyla sürekli bel altı saldırılara maruz kaldığı şeklinde ifadeler kullanmaya başlayınca  Mahkeme Başkanı Murat Şamlı, “Neyse geçin bunları “diye uyardı. Bunun üzerine Ticaret Odası’ndan kendi dönemlerin de çıkarılan Mehmet Kılnamaz’ın yürüttüğü karalama kampanyasının da isim vermeden Ticaret Odası eski Başkanı Hasan Ali Kilci ile akrabalık bağlarından kaynaklandığını iddia ederek, Mehmet Kılnamaz ile ilgili ileri sürdüğü iddialar doğruladığını öne sürdü.  
   TEMİZLİK FİRMALARINA NASIL İŞ VERİLDİĞİNİ ANLATTI…
  
Duruşma da, Mahmut Hiçyılmaz, temizlik firmalarına nasıl iş verildiğine ilişkin iddialara da açıklık getirdi. Hiçyılmaz, “Biz 2013 yılının Mayıs ayın da Ticaret Odası Yönetimini devraldığımız da NEZAHAT Temizlik firmasına iş verdik diye şikâyet edildik. PAR Temizlik firması bizi şikâyet etmiş. PAR benden önceki dönem de 2012’nin 9. Ayın da temizlik işi konusunda oda yönetimiyle bir yıllık sözleşme yapmış. Ben de yönetime geldikten dört ay sonra ihale açtım. Hatta şikâyetçi olan PAR firması bu ihaleye teklif vermedi bile. Bunun üzerine iş 2013’ün 9’uncu ayında o günkü şartlar da yasal olan ve FETÖ ile hiçbir bağı olduğu bilinmeyen NEZAHAT’a temizlik işini verdik. 2014’ün 9’uncu ayında da açtığımız ihaleyi METRO firması kazandı. 2015’I TEKTEN firması, 2016’da da EKA firması kazandı. Yani ben iddia edildiği gibi FETÖ firmasına destek vermiş olsaydım diğer üç yılı da niye NEZAHAT’a vermedim?”
   MEHMET KILNAMAZ İLE ARALARINDA Kİ KAVGA…
  
Mahmut Hiçyılmaz, Ticaret Odası Başkanlığı koltuğuna oturduktan sonra Ticaret Odası ile ilişiğini kestikleri Mehmet Kılnamaz ile aralarında geçen çekişmeden de bahsetti.
   Hiçyılmaz, “Mehmet Kılınmaz iftiracıdır. Bakın bu arkadaş 2007-2010 yılları arasında FETÖ ve FETÖCÜLER aleyhine yazılar yazdığımdan dolayı işten atıldım diye suçlamalar da bulunmuş. Hâlbuki o günkü Güneş Gazetesi’nin sahibi Ferhat Yağmur, Mehmet Kılnamaz’ın bu tür yazılar yazmadığını ve kısa bir sure sonra da artık kendilerinin yazı yazdırmamaya başladıklarını söylüyor. Kendisinin Kilci ile akrabalık ilişkileri vardır. Odayı ele geçirmek ve odayı kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak amacıyla Kilci ile dirsek teması halinde hareket etmektedir. Beni zora düşürmek için birlikte hareket ediyorlar. Hatta Ragıp Uç adında inşaat malzemeleri satan bir arkadaşım var. Tesadüfen bir gün işyerini ziyarete gittiğim de, tanık olduğu bir konuşmadan bahsetti. O arkadaşım, “Lan bu 15 Temmuz ve FETÖ olayları lehimize döndü. 2013’te işten atıldık ve işe dönüş davasını kaybettik. Fakat bu 15 Temmuz olayından sonra dilekçemi gittim emniyete verdim. Emniyette dilekçemi Kabul etti” diye anlatıyormuş. Arkadaşım o konuşmayı yapan kişinin tipini tarif etti, uzun boylu biri olduğunu söyledi, fotoğrafını gösterdik ve Mehmet Kılnamaz olduğu anlaşıldı. Daha sonra bu Mehmet Kılnamaz, 155 Polis İhbar hattını da arayarak benim için Cumhurbaşkanımız aleyhinde konuşuyor diye ihbar da bulunmuş. Ben 2011’de ki AK Parti Kurucular üyesiyim. Melikgazi ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği yaptım. Bu dönem de Recep Tayyip Erdoğan güzel işler yapıyor diye her fırsatta övdüm. Oda Başkanı olduktan sonra Kayseri Ticaret Odası’nın kuruluşunun 120’nci onur yılı törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da davet ettim. Sağ olsun o da katıldı ve yaptığım konuşma da paralel yapıya karşı verdiği mücadeleyi sonuna kadar desteklediğimi söyledim” dedi.
   CEMAATİN MÜTEVELLİ HEYETİ ÜST DÜZEY ÜYESİ OLDUĞU İDDİASI…
  
Mahmut Hiçyılmaz, ifadesinin son bölümün de, Cemaatin Mütevelli Heyeti üst düzey yöneticisi olduğuna ilişkin iddiaların da gerçeği yansıtmadığını beyan ederek, “Ali Dağı ve Ömer Faruk Berk’i tanımam. Hüseyin Cindoruk, Ersin Kıranatlı, Ekrem Horozoğlu, Mustafa Salın ve Osman Köseoğlu gibi insanlar benim Mütevelli Heyeti üst düzey yöneticisi olduğumu söylemişler. Nasıl bir üst düzey yöneticisiyim ki, Pakistan, Bosna-Hersek ve Nijerya gibi GESİAD’ın düzenlediği hiçbir gezisine katılmadım. GESİAD üyesi değilim GEİSAD’ın kapısının önünden bile geçmedim” dedi.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU


Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ