Bugun...
6.BÜNYAN DOSTLARI ANNELER GÜNÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI
Tarih: 21-05-2015 14:17:00 + -


Bünyan Dostları Grubu Derneği tarafından yapılan geleneksel Anneler Günü doğa yürüyüşünün 6.sı yapıldı. Kayseri-Bünyan arasında yapılan ve yaklaşık 25 KM olan parkurda yapılan yürüyüşe 46 doğasever katıldı.

6.BÜNYAN DOSTLARI ANNELER GÜNÜ DOĞA YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

           Anneler Günü Doğa yürüyüşü ile ilgili bilgiler veren Bünyan Dostları Derneği Başkanı Şener Serim ‘Kayseri’mizin ve Bünyan’ımızın tanıtımına katkı sağlamak ve Annelerimiz için somut bir şeyler yapmak için böyle bir etkinlik başlatmıştık. 6.defa yapılan etkinliğimize aralarında çocuk ve hanımefendilerinde katıldığı 46 doğasever katıldı. Etkinliğimizi Bağpınardan başladık, Ağırnas, Mersinönü, Gergeme ve Bünyan’da sonlandırdık. Yaklaşık 25 Km’lik parkurumuzda Kayseri Valiliğinin daha önce yayınlamış olduğu Kayseri Yürüyüş Rotaları ve Turizm Keşif Rehberindeki rotaları takip ettik. Katılan tüm dostlara teşekkür ederiz “ dedi.
           Anneler Günü Doğa yürüyüşüne katılan Öğretmen Muammer Tanrıöver de ‘Bünyan Dostlarının Anneler günü doğa yürüyüşlerine 4 senedir katıldığını ve her sene katılan sayısının artmasından mutluluk duyduğunu belirterek herkesi özellikle anne babaları çocukları ile birlikte doğaya çıkmaya, yürüyüşler yapmaya davet etti.
          Doğa yürüyüşüne katılan hanımefendiler adına açıklama yapan Köşk Mahallesi eski muhtarı Elif Yılmaz da Çok anlamlı bu yürüyüşe ilk defa katıldım. Dayanıklılık isteyen ve zor bir parkurdu ama Bünyan Dostları’nın sağladığı lojistik araç sürekli bizi takip etti ve ihtiyaçlarımızda yardımcı oldu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyorum. Hayatta olan Annelere uzun ömürler, vefat edenlere de Allah’tan rahmet diliyorum dedi.
Bu haber 1951 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAŞAM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR