Bugun...
4. ERCİYES MÜHENDİSLİK ZİRVESİ BAŞLADI
Tarih: 06-12-2019 10:28:00 + -4. ERCİYES MÜHENDİSLİK ZİRVESİ BAŞLADI

   Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrenci Kulüpleri tarafından düzenlenen ‘4. Erciyes Mühendislik Zirvesi’ başladı.
   15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen zirveye, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. 
   Etkinliğin açılış konuşmasında Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güneş,  fakülteleri hakkında bilgiler verdi. Dekan Yardımcısı Güneş, “Mühendislik Fakültesi olarak temel felsefemiz bugünden yarını düşünen, topluma faydalı mühendisleri mezun edebilmektir” dedi.   
   Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, teknolojik gelişmeleri takip edebilmek için nitelikli mühendislerin yetişmesinin ülkemiz için önemli olduğunu söyledi.   
   Rektör Çalış, “Teknolojik gelişmeleri takip edebilmek için, nitelik mühendislerin yetişmesi ülkemiz için son derece önemlidir” diye konuştu. 
   Konuşmasında Erciyes Teknopark’ın bu yıl 85 teknoloji araştırma bölgesi arasından 7. sırada yer aldığını hatırlatan Rektör Çalış, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, bu yıl yedincisi düzenlenen 2018 genel sıralamada 85 Teknoloji Geliştirme Bölgesi arasında 7. olarak önemli bir başarıya imza atan Erciyes Teknoparkımız da, teknolojik girişimciliğin yaygınlaşması amacı ile faaliyetlerini yürütmektedir. Bu alt yapı ile üniversitemizin sağladığı başarıların devamlılığını sürdürmek adına geleceğimizin teminatı siz değerli gençlerimize inancımız tamdır. Erciyes Üniversitesi’nin misyonu ve vizyonu doğrultusunda artık geleneksel hale gelen Erciyes Mühendislik Zirvesi, 5 Aralık Dünya Mühendisler Günü’nde başlayıp 7 Aralık tarihinde sona erecektir” şeklinde konuştu.
   Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da konuşmasında, Erciyes Mühendislik Zirvesinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
   Açılış konuşmalarının ardından, etkinlikte daha sonra panele geçildi.
   Emekli Albay Kemal Karababa moderatörlüğündeki “TSK Güçlendirme Vakfı” oturumunda TSK Güçlendirme Vakfı’na bağlı olan şirketlerden Aselsan, Aspilsan, Havelsan, Roketsan, TAI’nin tanıtımı yapıldı.
   Konuşmaların ardından, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış tarafından TSK Güçlendirme Vakfı Genel Müdür Vekili Sadık Piyade’ye plaket takdim edildi. 
   ERÜ Mühendislik Fakültesi Kulüpler Birliği çatısı altında faaliyet gösteren 14 kulüp paydaşlığında düzenlenen Mühendislik Zirvesi, üç gün boyunca devam edecek.
   Haber Merkezi
Bu haber 146 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR