Bugun...
300 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI
Tarih: 20-01-2018 10:16:00 + -300 BİN ÖĞRENCİ KARNE HEYECANI YAŞADI

Kayseri'de 300 bin 86 öğrenci karnelerini aldı. Öğrencilere karnelerini veren Vali Süleyman Kamçı, "İlk dönemde okullarımızda üzücü bir olay meydana gelmedi" dedi.
   Arif Eminoğlu İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne törenine Vali Süleyman Kamçı da katıldı. Törende Vali Süleyman Kamçı, öğrenciler ile teker teker ilgilenerek karnelerini verdi.
   Karne dağıtımının ardından bir açıklama yapan Vali Kamçı, "Bugün 1’inci yarıyıl tatili başladı. 1’inci dönemi bitirdik, 15 gün sonra 2’inci döneme başlayacağız. Çocuklarımızın karne sevincini hep birlikte yaşadık. Kayseri’mizin yaklaşık 5’te 1’i öğrencilerimizden oluşuyor. 190 bin ilk ve ortaokul öğrencimiz, 80 binde lise öğrencimiz yaklaşık 300 bin öğrencimiz yarıyıl tatiline girdi. Milli Eğitim Bakanımızın da söylediği gibi çocuklarımıza 15 tatilde hiç ders verilmeyecek. Dersleri ile alakalı hiçbir şey yapmayacaklar. Çocuklar başka kitaplar okursa okurlar ama bunun haricinde hiçbir ev ödevi verilmeyecek. Onlar 15 günlerini dinlenerek geçirecekler" ifadelerini kullandı.
   İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ise, "Bugün 300 bin 86 öğrencimiz karneyi alarak tatile girecek. 19 bin 319 öğretmenimiz, 300 bin 86 öğrencimiz ile beraber kazasız ve belasız bir şekilde yarıyıl tatiline girdik. Öğrencilerimiz dinlenmiş bir şekilde tatillerini yaparak ikinci döneme yine huzurla başlarız diye ümit ediyorum. Herhangi bir sıkıntımız olmadı. Eğitim öğretim seviyemizde ileriye doğru gitmeye bir ivme kazandı. Olayların olmaması bizim için ayrıca mutluluk veriyor. Kayseri’de bin 83 okulumuz var. Bunların her birine ulaşmak mümkün olmuyor ancak idareci ve öğretmen arkadaşlarımızdan gösterdikleri bu özverili çalışmalardan dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Velilerimiz karnelerine göre çocuklarımıza farklı davranmasınlar. Karneler aynı zamanda velilerinde karnesidir " şeklinde konuştu.
   İHA
Bu haber 3562 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR