Bugun...

25. SÜTDONDURAN KAMPI VE ERCİYES ZİRVE TIRMANIŞI TAMAMLANDI
Tarih: 20-08-2019 10:08:00 Güncelleme: 20-08-2019 10:30:00 + -25. SÜTDONDURAN KAMPI VE ERCİYES ZİRVE TIRMANIŞI TAMAMLANDI

   Hacılar Belediyesi ve Hacılar Dağcılık ve Kış Sporları Kulübü (HADAK) tarafından bu yıl 25.si düzenlenen Sütdonduran kampı ve Erciyes zirve tırmanışı gerçekleştirildi. Faaliyette 23 dağcı zirve yaptı.
   Bulutları delen zirvesi, tepesinden eksik olmayan karı ve insana ilahi duygular sunan azameti ile Kayseri’nin sembolü ve Türkiye’nin 5. büyük dağı unvanına sahip olan Erciyes Dağı’nın 3917 rakımlı zirvesine çıkmak için ilçemize gelen dağcılar, Sütdonduran Yaylası’nda buluştu.
   Tırmanış faaliyetine katılan dağcıları ziyaret ederek sporculara başarılar dileyen Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, burada yaptığı konuşmada, “İlçemizden, İlimizden güzel Türkiye’mizin her yanından Sütdonduran kampımıza ve zirve faaliyetimize gelen değerli dağcı arkadaşlarım, hepiniz hoş geldiniz. İnşallah bu gece yapacağınız yürüyüşte geçtiğimiz yıllarda itinayla, titizlikle yapıldığı gibi bu senede kazasız belasız zirve yapmayı Rabbim sizlere nasip eylesin. Bu sene hem Sütdonduran kampımızı ve zirvemizi hem de birlik beraberlik gecemizi birleştirdik. Daha çok bir arada olabilmek, sizlerin daha sağlıklı ortamda zirve yapabilmenizi gaye edindik. Erciyes’imizin güzelliğini zirveden, o zirve defterine de imzalarınızı atarak inşallah yarın iyi haberlerinizi almayı umut ediyorum. Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.
   Her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 25.si düzenlenen faaliyette gece saat03.00’de hareket eden 23 dağcı, 3917 rakımlı Erciyes Dağı’nın zirvesine saat09.45’te ulaştı. Burada İstiklal Marşı okuyan dağcılar, faaliyeti başarılı bir şekilde tamamlayarak kamp alanına döndüler.
   haber merkezi

 HABER VİDEOSU

Bu haber 260 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR